ШИРОМ ЕВРОПЕ: Судија погурао Ливерпул ка Лиги шампиона, минијатура Стерлинга (ВИДЕО)

13.04.2015. 22:21 23:38
Rahim Sterling
Рахим Стерлинг / Извор: Профимедиа

Валенсија савладала Леванте у Примери.

Фудбалери Ливерпула победили су Њукасл са 2:0 у 32. колу Премијер лиге и тако задржали шансе за пласман у Лигу шампиона.

"Црвени" су повели у деветом минуту голом Рахима Стерлинга, а победу је потврдио Џо Ален у 70. минуту.

Дуел на „Енфилду“ обележио је леп погодак Стерлинга, али и велики превид судије Ли Мејсона који није свирао чист пенал за „свраке“ при резултату 1:0 за домаћина.

У финишу меча фудбалер Њукасла Муса Сисоко је добио црвени картон (два жута) у року од пет минута због свађе са Гленом Џонсоном и погибељног старта над Лукашом Леивом.

У последњем мечу 31. кола Примере, Валенсија је на домаћем терену оправдала улогу фаворита и савладала Леванте са 3:0. Домаћини су повели већ у 16. минуту када је после центаршута са десне стране, најсналажљивији у шеснаестерцу био Пако који је послао лопту у мрежу. До одласка на одмор домаћини су преко Фегулија удвостручили предност, а тачку на резултат ставио је Негредо у 90. минуту.