ШИРОМ ЕВРОПЕ: "Вукови" разбили Шалке, "жута подморница" преокретом и голчином Солдада до три бода (ВИДЕО)

28.08.2015. 22:55
Fudbaleri Volfsburga slave gol na meču protiv Šalkea
Фудбалери Волфсбурга славе гол на мечу против Шалкеа / Извор: Бета/АП

Еспањол није сачувао предност коју је на полувремену имао на "Ел Мадригалу".

Треће коло Бундеслиге отворено је у петак дерби мечом између Волфсбурга и Шалкеа. После шокантног ремија на домаћем терену у претходној рунди против новајлије Дармштада, екипа из Гелзенкирхена доживела је дебакл на "Волксваген арени". "Вукови" су већ после 17 минута игре имали предност голом Баса Доста, да би на истеку једног часа игре погоцима Рикарда Родригеза са беле тачке, односно сјајном реакцијом Тима Клозеа, у размаку од само два минута стигли до убедљиве победе.

Виљареал је на свом "Ел Мадригалу" забележио резултатски убедљив тријумф над Еспањолом од 3:1, иако је на терену све ишло много теже. Гости су повели голом Касеида већ у петом минуту, да би "жута подморница" у наставку стигла до преокрета. Роберто Солдадо је сјајним волејом у 67. минуту искористио лепу асистенцију Самјуела, да би у завршници головима Седрика Бакамбуа домаћин стигао до сва три бода.

Погледајте леп гол бившег фудбалера Тотенхема, а потом и реакцију Бакамбуа код водећег гола Виљареала: