СЛ: Звезда не стаје, лидер уписао 13. везани тријумф!

31.10.2015. 16:57 19:18
Milan Savić i Hugo Vijeira u duelu u meču Superlige između OFK Beograda i Crvene zvezde
Милан Савић и Хуго Вијеира у дуелу у мечу Суперлиге између ОФК Београда и Црвене звезде / Извор: МН Press

Црвено-бели искористили искључење Кнежевића у првом полувремену и лагано савладали ОФК Београд.

Црвена звезда наставља да ниже победе у Суперлиги Србије. Црвено-бели су нанизали 13. победу у домаћем шампионату победивши ОФК Београд резултатом 4:1 (1:0) на стадиону "Рајко Митић".

Изабраници Миодрага Божовића су за разлику од контроверзног меча на Врачару на старту сезоне одиграли знатно сигурније и још једном потврдили изванредну форму. Клуб из Љутице Богдана је искористио искључење Срђе Кнежевића који је потпуно несхватљиво реаговао после једне одлуке главног арбитра Дејана Филиповића, па је меч завршио већ у 30. минуту. Лидер на табели тај поклон је оберучке искористио и већ у завршници првог дела игре стигао до вођства голом Славољуба Срнића.

Звезда је у наставку само потврдила тријумф. Црвено-бели су на истеку једног часа игре удвостручили предност после доброг дуплог паса слављеника Михаила Ристића и стрелца Вукашина Јовановића, да би само четири минута касније све било решено новим поготком Славољуба Срнића. Офанзивац клуба из Љутице Богдана погодио је мрежу после лепог додавања одличног Бруна Матоса који је заиграо тек други пут у овом шампионату.

Црвена звезда је голгетерску серију завршила у 81. минуту, када је Лука Јовић лепо и несебично упослио Хуга Вијеиру, иако је могао и сам да заврши акцију голом, да би коначан резултат поставио Марко Симић, за почасни гол гостију, али и 11. пораз у сезони, којим остају у доњем делу табеле.

СЛ, 16. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ОФК БЕОГРАД 4:1 (1:0)

Стадион: "Рајко Митић", Београд.

Судија: Дејан Филиповић.

Стрелци: 1:0 Срнић у 44, 2:0 Јовановић 61, 3:0 Срнић у 64, 4:0 Вијеира у 81, 4:1 Симић у 90. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Луковић, Јовановић, Грујић, Бруно Матос (од 79. Сикимић), Доналд, Ристић (од 66. Јовић), Срнић (од 84. Плавшић), Вијеира, Ибањез. Тренер: Миодраг Божовић.

ОФК БЕОГРАД: Чупић, Игњатијевић, Савић, Андрић (од 40. Гојков), Симић, Цуцкић, Дамјановић, Јовановић (од 72. Димитров), Стјепановић (од 68. Пејовић), Радовановић, Кнежевић. Тренер: Драгољуб Беквалац.

ТОК МЕЧА:

90. минут - ГОООООЛ! 4:1! Симић је побегао одбрани и лепо погодио испод Кахримана за смањење резултата и почасни гол ОФК Београда.

82. минут - ГОООООЛ! 4:0! Лука Јовић који је у 66. минуту ушао у игру, 15 минута касније одлично улази у шансу, али несебично упошљава Вијеиру који потврђује победу Звезде

Период мирније игре, без много прилика. Звезда одлично користи предност играча више и сигурно држи контролу игре и резултата.

65. минут - ГОООООЛ! 3:0! Звезда веома брзо стиже до новог гола. Матос је прошао по левој страни, одлично послао лопту по земљи, на петерац гостију где се одлично снашао Срнић и погодио за великих 3:0.

61. минут - ГОООООЛ! 2:0! Јовановић је стрелац! Одличан дупли пас Ристића и Јовановића, који је штопер Звезде окончао лепим голом.

49. минут - Одлично се снашао Вијеира. Иако је у једном моменту пао пдо притиском противника, успео је да се придигне у шеснаестерцу противника, избегне двојицу, уђе у петерац, али је шутирао поред гола.

45 1. минут - Нова грешка помоћног судије. Срнић је још једном затресао мрежу, али је помоћник Филиповића поново подигао заставицу, иако није био иза леђа добране "романтичара".

44. минут - ГОООООЛ! 1:0! ОФК Београд је био близу ремија на полувремену, али је минут пре истека регуларног дела игре, Матос одлично вцентрирао Срнићу на петерцу гостију, а овај се само "поклонио" за вођство домаћина.

30. минут - Искључење у екипи ОФК Београда! Срђа Кнежевић је оштро стартовао на Марка Грујића и заслужено добио жути картон. Фудбалер гостију је сматрао другачије, оштро протествовао, користио тешке речи, па му је судија Дејан Филиповић показао директан пут у свлачионицу.

23. минут - Одлична прилика за домаћина. Ристић је избио сам испред Чупића, али је претпоследњи контакт био слаб, дао је себи предуг фор, па је Чупић успео да избије лопту у поље.

11. минут - Спорна ситуација. Матос је упутио лепу лопту у празно за усамљеног Вијеиру, који је избио сам пред Чупића, али је помоћни судија подигао заставицу и, чини се, погрешио.

9. минут - Прва добра прилика за домаћина, Вијеира је украо једну лопту, а онда снажно шутирао, али је Чупић успео да одбије лопту.

6. минут - Звезда је прву солидну прилику имала у 6. минуту, када је Ибањез покушао главом са готово ивице шеснаестерца да лобује истрчалог Чупића, али је лопта отишла преко гола.