ШОК У МАДРИДУ: Французи елиминисали Шпанију и заказали нови меч са Србијом

10.09.2014. 23:55
Košarkaška reprezentacija Francuske
Кошаркашка репрезентација Француске / Извор: Бета/АП

После кошаркашке лекције коју је Србија одржала Бразилу, своје место у полуфиналу обезбедили су и Французи који су у сред Шпаније домаћу екипу избацили из борбе за медаљу.

Жеља нашег селектора Александра Ђорђевића који је у полуфиналу прижељкивао Шпанију није се испунила. Репрезентација Француске изненадила је многе и елиминисала Шпанију из борбе за медаљу 65:52 (15:15, 20:13, 7:15, 23:9).  Поново ће „орлови“ одмерити снаге са „галским петловима“ али за разлику од првог сусрета у претстојећем ће улог бити много, много већи.

Од првог минута, репрезентативци Француске кренули су силовито и јасно ставили до знања да у овом мечу желе победу која гарантује место у полуфиналу и борбу за медаљу. Истина на крају прве четвртине резултат је био 15:15, али онда су Французи додали гас и полако али сигурно кренули ка победи и на полувреме отишли са 7. У наставку сусрета, домаћини су успели да се врате, играло се поен за поен, али су у последњем периоду Французи успели да сломе отпор домаћина направе кључну разилку и заслужено славе.

Руку на срце у том тренутку чланови Француског тима, једини су се редовали у хали с обзиром на то да су пред 15.000 Шпанаца, у сред Мадрида, победили надмене Шпанце, екипу која је виђена у финалу.

Победничку екипу предводили су Дијао са 15 и Ортел са 13 поена, док је у тиму домаћина најефикаснији био је Пау Гасол са 17.