СП: Немачка први полуфиналиста Мундијала

04.07.2014. 17:28
Fudbalska reprezentacija Nemačke
Фудбалска репрезентација Немачке / Извор: Бета/АП

Поготком Хумелса у 13. минуту "панцери" обебедили своје место у самој завршници. За финале ће се борити са бољим из дуела Бразила и Колумбије.

Репрезентација Немачке обезбедила је своје тринаесто полуфинале у укупно осамнаест учешћа на Мундијалима.

Минималном победом над Француском (1:0) репрезентација Немачке обезбедила је своје место у полуфиналу. Овим пласманом „панцери“ су постали прва репрезентација у историји фудбала која се нашла у самој завршници на четири узастопна велика такмичења. Од првог минута изабраници Јоакима Лева јасно су ставили до знања да неће калкулисати и да желе да што пре стигну до гола. Истина није било лепог фудбала, атрактивних потеза ни изразито високог темпа, али све је то било очекивано с обзиром на важност утакмице. Тачку на резултат и пласман у полуфинале, Немачкој је обезбедио Хумелс који је у 13. минуту после центаршута Кроса био највиши у скоку и послао лопту у мрежу.

Руку на срце, репрезентативци Француске нису показали своју најбољу партију. Нису озбиљније запретили, док је са друге стране било неколико солидних шанси пред голом Лориса.

С обизорм на то да су свој део посла завршили, репрезентативци Немачке мирно ће чекати свог противника у полуфиналу, а то ће бити бољи из дуела Бразила и Колумбија.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратити на сајту "Србија Данас".

ФРАНЦУСКА: Лорис, Дебуши, Варан, Сако (Кошћелни), Евра, Погба, Матуиди, Кабај (Реми), Валбуена (Жиру), Гризман, Бензема.

НЕМАЧКА: Нојер, Хеведес, Хумелс, Боатенг, Лам, Кедира, Швајнштајгер, Крос (Крамер), Озил (Геце), Милер, Клосе (Ширле).

НЕМАЧКА ЈЕ У ПОЛУФИНАЛУ ... КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут - После дивног дуплог паса Бензема је могао да обезбеди својој репрезентацији прод8ужетке, али је фантастични Мануел Нојер био на висини задатка.

81. минут - Ширле је могао да потврди пласман Немачке у полуфинале, када је после гужве у шеснаестерцу искористио мало слободног простора, али је сјајни Лорис одбранио.

73. минут - Покушај Матуидија али Нојер одличан.

60. минут - Французи константно нападају, тежиште игре је на половини Немачке, али "панцери" успешно одолевају. С обзиром на то да тренутно имају резултат који им одговара не размишљају о срљању напред.

Очекивано, репрезентативци Француске од првог минута наставка сусрета морали су да крену отвореније ка голу противника, док су са друге стране Немци одлучили да своју шансу вребају из контри и прекида.

Не претерано добар и атрактиван меч. Виђено је свега неколико шанси, али због раног гола свакако задовољнији могу бити Немци.

34. минут - Кризман је побегао по десној страни, послао лопту до Бенземе али су Хумелс и Нојер успели да спрече опасност испред свог гола.

27. минут - Како време одмиче, репрезентативци Немачке све опаснији, али одбрана Француске одолева.

Од поготка игра се највише на средини терена без правих, озбиљнијих шанси на обе стране. Екипе углавном успевају да дођу до шеснаестерца противника, али онда као да понестане идеја у завршници.

13. минут - 0:1 GOOLL - ХУМЕЛС - Тони Крос је сјајно из слободног ударца послао лопту у шеснаестерац, највиши у скоку је био Хумелс који шаље лопту под пречку.

8. минут - Валбуена је проиграо Бензему, који се наместио и шутирао али је лопта завршила пред Нојеровог гола.

У уводним минутима сусрета обе екипе играју изузетно пажљиво свесне улога који је у игри. Нешто више се игра на половини Француза али добра одбрана одолева свим искушењима.