СП: Контре и Шаћири "убили" Хондурас - 3:0

25.06.2014. 22:05 14:42

Одлична партија швајцарске "лаке коњице".

Одигране су утакмице у Групи Е на Светском првенству у Бразилу. Репрезентација Хондураса пала је пред одличном Швајцарском. Екипа коју води Отмар Хицфелд препустила је посед лопте противнику, ослањајући се на брзе контре, као што је то пре две године радио Бајерн вођен Јупом Хајнкесом.

Дрмићеви продори по левом крилу правили су дар-мар у повремено прилично пометеним редовима средњоамеричке репрезентације, док је егзекуција припала Ђердану Шаћирију. Младо крило Бајерна три пута савладао је Ваљадареса и донео Швајцарској пласман у други круг такмичења, где ће играти са Аргентином.

Стадион: "Амазонија арена" у Манаусу. Судија: Нестор Питана (Аргентина).
Стрелци: 0:1 Шаћири (6.), 0:2 Шаћири (31.) и 0:3 Шаћири (71.).
ХОНДУРАС: Ваљадарес, Бекелес, Ернандез, Фигероа, Хуан Гарсија, Оскар Гарсија (Нахар), Кларос, Вилсон Паласиос, Еспиноза (Чавез), Бенгтсон и  Костли (Џери Паласиос).
ШВАЈЦАРСКА: Бенаљо, Лихтштајнер, Ђуру, Шар, Родригез, Бехрами, Инлер, Шаћири (Џемаили), Џака (Ланг), Мехмеди и Дрмић (Сеферовић).

Текстуални пренос могли сте да пратите на Srbijadanas.com

81. минут - Швајцарска је одмах узвратила. На набачај Ланга, Мехмеди је шутирао са мање од десет метара, али се Ваљадарес одлично снашао.

80. минут - Најбоља прилика за Хондурас отишла је у неповрат. Центаршут са леве стране прелетео је целу одбрану Швајцарске, Бенгстон је био сам пред Бенаљом, тукао је главом, али је чувар мреже из земље сатова, сирева и чоколаде изашао као победник.

72. минут - Шаћиријев хет-трик други је на овогодишњем Светском првенству (први је дело Томаса Милера), а педесети у историји Мундијала.

71. минут - ГОООЛ!!! Трећи пут Шаћири! Брз противудар Швајцарске уобличио је Јосип Дрмић који је надмудрио Бекелеса на левом боку шеснаестерца Хондураса и послао лопту до Шаћирија. Момак рођен у Гњилану са 14 метара пуцао је у једну страну, док је Ваљадарес отишао на другу - 3:0.

68. минут - Хондурас игра много боље него у првој половини. Центаршут са леве стране прихватио је Бенгтсон, спустио је лопту ка Џерију Паласиосу, али је гол Швајцарске и даље нетакнут.

61. минут - Џери Паласио је тражио пенал, сматрајући да га је Ђуру фаулирао када је избио пред Бенаља. Утисак је да је нападач Хондураса прерано и прелако пао, мада га је дефанзивац Швајцарске повлачио руком.

59. минут - Мала симултанка Хицфелдових изабраника. Мехмеди је трзајем "из колена", као некад Љубинко Друловић, упослио Шаћирија који се ушуњао пред гол Хондураса, али је Ваљадарес био на месту и сачувао 0:2.

52. минут - Одлична шанса за Хондурас. Бенгтсон је преварио Бенаља, обишао га и са пет метара искоса шутнуо лопту ка мрежи, али ју је скоро са гол линије избацио Родригез

48. минут - Вилсон Паласиос набацио је лопту са леве стране у срце казненог простора Швајцарске. Бенгтсон се бацио да удари фудбал главом, али је промашио. Резултат је остао непромењен.

37. минут - Дубинску лопту у шеснаестерцу Хондураса из прве полуволејом је шутнуо Џака, али је фудбал прохујао изнад пречке за два метра.

32. минут - Само Бајерн из Минхена има четири играча који су на једној утакмици на Мундијалу постигли више од једног гола.

31. минут - ГОООЛ!!! Опет Шаћири! Приотивнапад Швајцарске извео је Дрмић, додао је лопту играчу Бајерна који је ушао у шеснаестерац и удвостучио предност своје селекцији.

22. минут - Корнер са леве стране за Хондурас. Бекелес је са седам, осам метара пуцао из окрета, али је лопта отишла неколико метара поред стативе гола Бенаља.

14. минут - Швајцарска не стаје. Свако мало Хицфелдова екипа насрне ка голу Хондурашана.

7. минут - Још од Мундијала у Сједињеним Амерчиким Државама (1994.), селекција Швајцарске није постигла гол ударцем изван казненог простора. Шаћири је то променио.

6. минут - ГОООЛ!!! Какав погодак Ђердана Шачирија! Крилни играч из алпске конфедерације узео је лопту на 30, 35 метара од гола "катараћоса", кренуо неколико корака унапред и са око 25 метара послао праву бомбу под пречку Ваљадареса.

3. минут - Одлична прилика за Швајцарце. Брз продор по левој страни направио је Дрмић, упутио лопту по земљи у петерац, а шутирао је Џака. Ваљадарес одлично брани.