СП: Родригез „изгризао“ Уругвај

28.06.2014. 21:30 14:42
Fudbalska reprezentacija Kolumbije
Фудбалска репрезентација Колумбије / Извор: Бета/АП

Са два сјајна поготка млади играч предводио своју екипу до победе и из наставка такмичења елиминисао двоструког Светског правака.

Све је јасно, у четвртини финала снаге на терену одмериће Бразил и Колумбија. Бразил је у више него узбудљивом мечу после пенала био бољи од Чилеа, док је са друге стране Колумбија предвођена младим Родригезом са 2:0 елиминисала Уругвај.

Победом над Уругвајем, репрезентација колумбије остварила је највећи успех у историји те земље.

Од почетка сусрета Колумбија је показала већу жељу за победом и приказала своју можда најбољу партију на овом шампионату. До средине првог дела није виђена ни једна шанса на обе стране, али је онда својим фантастичним поготком Родригез подигао на ноге све навијаче Колумбије. Млади фудбалер је после додавања Агилара, примио лопту на груди и волеј ударцем погодио под саму пречку гола Муселере. До одласка на одмор репрезентативци Уругваја нису успели озбиљније да запрете.

Džejms Rodrigez
Џејмс Родригез / Извор: Бета/АП

Са добром игром Колумбијци су наставили и у другом делу меча. После само пет минута игре у наставку поново је у центру пажње био Родригез. Тада је Квадрадо надмудрио читаву одбрану Уругваја и маестрално послао лопту на петерац где је сам био Родригез коме није било тешко да снажним ударцем лопту смести у мрежу.

Својим другим поготком на мечу против Уругваја Џејмс Родригез постао је најбољи стрелац досадашњег дела Мундијала, са постигнутих пет погодака.

До краја сусрета, више се играло на половини Колумбије, али безидејни Уругвајци нису успели озбиљније да запрете а све оно што се моглоо назвати солидним шансама лако је осујећено од стране сјајне одбране Колумбије.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратите на сајту "Србија Данас".

КОЛУМБИЈА: Оспина, Зунига, Запата, Јепес, Армеро, Квадрадо (Гуарин), Агилар, Санчез, Родригез (Рамос), Мартинез, Гутјерез (Меија).

УРУГВАЈ: Муслера, Касерес, Хименез, Годин, А.Переира (Рамирез), М.Переира, Ареваљо, Гонзалез (Ернандез), Родригез, Кавани, Форлан (Стуани).

Крај утакмице. Колумбија иде на мегдан Бразилу!

Главни судија сусрета продужио је утакмицу за још три минута.

84. минут - Покушао је и Кавани, али Оспина показује какав је голман.

79. минут - Прва велика шанса Уругваја. Переира је покушао али је Оспина био на висини задатка.

65. минут - У овим моментима тежиште игре пребачено је на половину Колумбије, али играчи Уругваја без идеје, не успевају озбиљније да запрете.

59. минут - И даље нема правих лопти ка нападачима Уругваја. Од почетка сусрета Оспина није имао неку захтевнију интервенцију.

50. минут - 2:0 GOOLL - Родригез - Квадрадо је надмудрио читаву одбрану Уругваја, вратио лопту на петерац где је био усамљени сјајни Родригез који је снажним шутем шаље у мрежу.

Током паузе ни један од тренера није правио измене у свом саставу.

37. минут - Снажан шут Година из даљине, али Оспина сигуран.

Navijacica
Навијацица / Извор: Бета/АП

Веч у следећем нападу било је опасно пред голом Оспина, али је одбрана Колумбије спречила опасност испред свог гола.

У досадашња четири наступа на Светском првенству, сјајни Родригез постигао је четири гола и уписао исто толико асистенција.

28. минут 1:0 - GOOLL - Родригез - После додавања Агилара, Родригез је примио лопту на груди и снажним шутем са двадесетак метара матирао Муслеру.

26. минут - За сада без правих шанси.

У овим тренуцима Колумбија има више лопте у ногама што је можда и мало изненађујуће, али без правих шанси на обе стране.

12. минут - Зунига је покушао из даљине али је Муслера уз мало потешкоћа ипак успео да ухвати лопту.

Navijacica

8. минут - Од првог минута меча, обе екипе играју отворено свесни чињенице да једна утакмица одлучује о даљем пласману. Колумбија прети из прекида док Уругвајци још увек траже начин да стигну до гола.

Уругвај је једина репрезентација на Мундијалу која у својим редовима нема ни једног играча који наступа у домаћем првенству.

Већина навијача Уругваја пут стадиона кренула је са маскама са ликом Луиса Суареза. На овај начин они су желели да пруже подршку суспендованом фудбалеру.