СП: "Слонови" ипак славили, Дрогба унео дах преокрета!

15.06.2014. 02:54 14:46
Fudbaleri Obale Slonovače slave pobedonosni gol Žervinja na meču protiv Japana na SP u Brazilu
Фудбалери Обале Слоноваче славе победоносни гол Жервиња на мечу против Јапана на СП у Бразилу / Извор: Танјуг

Хонда је довео Јапанце у изненађујуће вођство у 16. минуту. Ипак, само два минута после уласка Дрогбе, Бони искористио центаршут Оријеа за поравнање, да би нешто касније и Жервињо "поентирао" за потпуни преокрет.

Репрезентација Обале Слоноваче савладала је после преокрета Јапан резултатом 2:1 (0:1) у последњем мечу трећег дана Светског првенства у Бразилу.

Фудбалери "земље излазећег сунца" повели су већ у раној фази утакмице. После само 15 минута игре, Кеисуке Хонда је шокирао фаворизоване "слонове" и довео Јапан у вођство од 1:0. Игра Обале Слоноваче била је прилично безидејна у наставку, покушавали су да стигну до изједначења, али гола није било.

Keisuke Honda postiže gol protiv Obale Slonovače na SP u Brazilu
Кеисуке Хонда постиже гол против Обале Слоноваче на СП у Бразилу / Извор: Танјуг

У наставку слична слика, фудбалери афричке селекције били су доминантнији, стварали шансе, али без завршног ударца. Тек уласком Дидијеа Дрогбе дошло је до преокрета у игри "слонова". Легендарни фудбалер је ушао у игру у 62. минуту и одмах унео свежину у игру свог тима, који је само четири минута касније стигао до потпуног преокрета (2:1), после погодака Бонија и Жервиња. Покушали су и Јапанци да дођу до нога што су успели фудбалери Обале Слоноваче, али један расположени Кеисуке Хонда није био довољан да се надигра јак противник какав је Обала Слоноваче, па је до краја остало 2:1.

trenutak kada Didije Drogba ulazi u igru u 62. minutu na meču protiv Japana na SP u Brazilu
тренутак када Дидије Дрогба улази у игру у 62. минуту на мечу против Јапана на СП у Бразилу / Извор: Танјуг

У премијерном мечу Ц групе Колумбија је савладала селекцију Грчке резултатом 3:0, па се после првог кола на челу табеле налазе селекције Обале Слоноваче и Колумбије са три бода, док су на зачељу Јапан и Грчка, без бодова.

Група Ц: ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ - ЈАПАН 2:1 (0:1)

Стадион: Арена Пернамбуко, Ресифе.

Судија: Енрике Осес (Чиле).

Стрелци: Бони 64, Жервињо 66. - Хонда 16.

ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ: Бари, Бока (Ђакпа 75), Бамба, Зокора, Орије, Сереј Дие (Дрогба 62), Тиоте, Јаја Туре, Жервињо, Калу, Бони (Конан 78). Селектор: Сабри Ламуши.

ЈАПАН: Кавашима, Нагатомо, Моришиге, Јошида, Учида, Кагава (Какитани 86), Хасебе (Ендо 54), Јамагучи, Оказаки, Хонда, Осако (Окубо 67). Селектор: Алберто Закерони.

Меч Обала Слоноваче - Јапан могли сте да пратите у текстуалном преносу на сајту "Србија Данас".

ТОК МЕЧА:

90 6. минут - КРАЈ!!! Победа "слонова" после великог преокрета у другом полувремену - 2:1!

90 3. минут - Јапанци покушавају да дођу до прилике за изједначење, али конкретне шансе нема.

87. минут - Жервињо као брзи воз вуче контру свог тима, али је себичан у одсудном моменту, па су Јапанци отклонили опасност.

85. минут - Калу сјајно проналази Дрогбу на ивици шеснаестерца, он прихвата лопту, шутира, али Моришиге спречава сјајног нападача да реши питање победника.

82. минут - Сјајан шут Дрогбе из слободног ударца, али и Кавашима је одличан.

74. минут - Јапанци покушавају да узврате, али су их два шокантна гола очигледно "исекла".

66. минут - ГОООООЛ!!! 2:1! Потпуни преокрет Обале Слоноваче за само три минута! Орије је још једном центрирао, а Жервињо је ударцем главом погодио ближи угао гола Кавашиме.

Boni postiže prvi gol Obale Slonovače protiv Japana na SP u Brazilu
Бони постиже први гол Обале Слоноваче против Јапана на СП у Бразилу / Извор: Танјуг

64. минут - ГОООООЛ!!! 1:1! Орије центрира са десне стране, а Бони прелепим ударцем главом доноси изједначење "слоновима".

62. минут - Уместо Сереи Дијеа у игру улази Дидије Дрогба, на одушевљење и неутралне публике. Дрогба одмах доноси промену, упошљава прелепо Жервиња, али овај оклева у изгледној ситуацији.

60. минут - Саломон Калу шутира из даљине, али поред гола.

59. минут - Јаја Туре пада у казненом простору Јапана после благог контакта са Јошидом. Чини се да није било елемената за најстрожу казну, па је судија Осес није ни досудио.

50. минут - Хасабе први прети у наставку. Шутира снажно са ивице казненог простора, али нема опасности, лопта одлази поред гола.

45. минут - Бока још једном шаље "пројектил" ка голу Кавашиме, али доста искоса са леве стране, па је лопта погодила голмана Јапана.

43. минут - Бока добро продире по левој страни, центрира усамљеном Калуу на петерцу, а овај главом шутира поред гола.

39. минут - Сереј Дие центрира, Бони у гужви захвата лопту из окрета, али промашује.

37. минут - Нова прилика за Хонду, али је у изгледној прилици изблокиран. Само корнер.

35. минут - Артур Бока је "распалио" по лопти са неких 35 метара, Кавашима је једва одбија до Вилфреда који је, наводно, у офсајду. Чини се да је помоћни судија погрешио.

31. минут - Нови прекршај на 20-ак метара од гола Јапана, Бока је шутирао, али и он преко гола.

26. минут - Два капитена у дуелу у казненом простору Јапана, лопта погађа у руку Хасебеа, Туре је тражио пенал, али је Чилеанац одмахнуо руком.

24. минут - Сереј Дие је фаулиран у зони шута, Јошида је први уписан у бележницу, али Јаја Туре пребацује гол за неких пола метра.

21. минут - Учида сјајно вара Сереј Диеа, шутира снажно, али Бари овог пута спашава гол Африканаца.

16. минут - ГООООЛ!!! 0:1! Након што су игру први пут пренели на половину "слонова", Јапанци су имали корнер, лопта је дошла на ивицу казненог простора, одакле ју је Хонда "закуцао" у горњи десни угао Баријевог гола.

6. минут - Почетно "опипавање пулса". Прва прети Обала Слоноваче преко Бонија који је ушао у казнени простор, шутирао, али је изблокиран.