СП: Вијера затрпао кош Србије и донео победу Бразилу

03.09.2014. 17:55 09:31
Tijago Spliter
Тијаго Сплитер / Извор: Профимедиа

Србија после четири одиграна кола има две победе и два пораза у Групи А.

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је од селекције Бразила са 81:73 (23:16, 25:16, 12:32, 21:9), у утакмици четвртог кола Групе А. Србија ће последњи меч у групној фази одиграти против домаћина турнира, а тај сусрет је заказан са четврти септембар од 22 часа. "Орлови" су у овом сусрету показали два лица. Лоша и незаинтересована игра у првих 20 минута, резултирала су минусом од 16 поена. Да би затим сјајном игром у трећем периоду показали противнику да „могу да играју“. Србија је пред последњу деоницу имала четири разлике и чинило се да ће наставити своју серију.

Међутим, чак шест минута се чекало на прве поене Србије, а веома расположени Марселињо Вијера је „терорисао“ кош наше селекције и буквално сам преокренуо и донео трећи тријумф „кариокама“. У пораженој екипи Теодосић је имао 14 поена и пет додавања, Радуљица је постигао 11, а одлични Стефан Марковић 10. Вијера је меч завршио са 21 поеном (6/9 за три) и пет ухваћених лопти, док је Барбоса постигао 16.

Miroslav Raduljica
Мирослав Радуљица / Извор: Профимедиа

ТОК МЕЧА

4. четвртина - 9:21.

39. минут: Теодостић је у свом стилу постигао тројку са осам метара, али је Маркињос Вијера својим 21 поеном на мечу, чини се решио питање победника (77:71).

38. минут: Шест минута и 11 секунди Србија није постигла поен, али је Радуљица прекинуо серију противника од 12-0, постигавши једно од два бацања.

34. минут: Имала је Србија 7 (67:60), али Вијера са две тројке и поенима испод коша, сам преокренуо резултат на 67:68.

3. четвртина - 32:12.

Марковић је поново донео ту енергију нашој селекцији која је била пресудна за овај сјајан преокрет. Сјајном серијом од 13-2, стигли смо на само четири поена заостатка, да би затим поенима Богдановића и Радуљице изједначили на 55:55. Четири поена предности пред последњих 10 минута игре донео је Крстић (64:60).

29. минут: Барбоса је поенима ван линије 6.75 донео тек 10. поен својој селекцији у овом периоду игре. Теодосић је у следећем нападу узвратио истом мером (62:58).

27. минут: Коначно се пробудио и нови кошаркаш Фенербахчеа. Богдановић је преко руке постигао за само два поена заостатка, да би затим Радуљица поенима са пенала донео егал Србији (55:55).

26. минут: 13-2 серија кошаркаша Србије. Богдановић је одвукао пажњу двојици чувара и сјајно асистирао Марковићу за (54:50).

23. минут: Бирчевић је морао да напусти игру због петог прекршаја.

22. минут: Варежао је поенима преко Радуљице повисио на (52:37), али је у наредном нападу Радуљица узвратио истом мером (52:39).

2. четвртина - 16:25.

Aleksandar Đorđević
Александар Ђорђевић / Извор: Профимедиа

Седам поена разлике коју су Бразилци имали на крају првог периода је порасла на огромних 16 поена разлике. Незаинтересована игра у одбрани и слаб напад, разлог је оволике предности "кариока". Веома лош шут Србије из поља (12/32), као и са линије пенала (6/13). Чињеница да смо наскочили Бразилце није нам пуно од користи (19-18).

20. минут: Веома расположени Барбоса је из веома тешке позиције постигао 48 поен за своју селекцију у првом полувремену, (48:32).

18. минут: Крстић је, што нисмо навикли од њега, промашио оба бацања, после фаула Гарсије, али зато играч Бразила није пропустио у следећем нападу да постигне још једну тројку за 17 (40:23).

17. минут: Ђованони постиже лагану двојку за највећих 14 поена разлике (37:23), а Ђорђевићу ништа друго није преостало него да тражи минут одмора, не би ли успео да тргне наше кошаркаше.

13. минут: Барбоса је после блока саиграча остао сам на шуту и готово са исте позиције погодио за три, (31:19).

12. минут: Симоновић мења индиспонираног Богановића.

11. минут: Радуљица је прве поене на мечу постигао тек у другој четвртини (18:26).

1. четвртина - 16:23.

Бразил је веома расположено почео меч, а Барбоса и Иларио су предњачили са шест, односно пет убачених поена. Стекао се утисак да "орлови" нису имали решење у одбрани за "кариоке", па је Ђорђевић био принуђен да често врши измене. После првог меча са Египтом, капитен Ненад Крстић је први пут ушао на паркет. Теодосић и Бирчевић су поенима ван линије 6.75 држали прикључак, али је после 10 минута на семафору писало 16:23.

9. минут: Теодосић је сјајно промешао одбрану Бразила и лако положио лопту у кош, (21:16).

7. минут: Бирчевић је тројком из корнера смањио на (16:12). Рубен Мањано тражи тајм-аут.

6. минут: Теодосић улази уместо Бјелице и у наредном нападу постиже тројку преко руке (16:9)

5. минут: НИкако наши кошаркаши нису успели да споје две добре одбране, а Барбоса је својим четвтим поеном после скок шута донео 10 за "кариоке" (16:6).

4. минут: После поена Тијага Сплитера (12:4), Ђорђевић је био приморан да тражи тајм-аут. Капитен Ненад Крстић је први пут ушао у игру уместо Штимца.

Nene Ilario
Нене Иларио / Извор: Профимедиа

3. минут: Другом тројком Вијере, Бразил је повео са 6:4.

2. минут: Вијера је први поентирао за Бразил и то ван линије 6.75 (2:3).

1. минут: Стефан Марковић је искористио своју брзину и после сјајног ролинга поентирао поред Марселиња, за прве поене на утакмици (2:0).