СП У ОДБОЈЦИ: Једва и против Камеруна

07.09.2014. 20:08 23:04
Uroš Kovačević
Урош Ковачевић / Извор: Фото: fivb.org

У последњем колу А Групе Србија – Камерун 3:1 (25:21, 24:26, 29:27, 25:17). Противници у другој фази Француска, Иран, САД и Италија.

Српски одбојкаши победом су завршили прву фазу такмичења на Светском првенству у Пољској. У последњем колу А Групе у Вроцлаву они су победили Камерун 3:1 (25:21, 24:26, 29:27, 25:17).

Још раније је обезбеђен пласман у наредну фазу такмичења, па је селектор Игор Колаковић дао шансу  играчима који нису много добијали шансу до сада, као што су Ивовић и либеро Мајсторовић. Ни за Камерун утакмица није имала резултатски значај јер је од раније било познато да ће после овог меча да иду кући. Због тога су играли растерећно, па се Србија у појединим моментима поштено намучила. То се посебно видело у прва три сета, а у трећем Камерунци нису искористили три сет лопте. Доброј игри афричке екипе је допринела опуштенија игра Србије. Опет су се јавиле неке старе грешке, неискоришћени напади и сервис грешке. Срећом, противник није био тог реномена да може да искористи такве поклоне.

У наредну фазу такмичења Србија ће са друге позиције. Из А Групе у новоформирану Групу Е пласирали су се још Пољска, Аргентина и Аустралија. Противници ће им бити Француска, Иран, САД и Италија. Први противник „орлова“ је Италија, а меч се игра у среду у 20:15 часова. Потом следе дуели против САД (четвртак 20:15), Француске (субота 20:15) и Ирана (недеља 20:15)

У Ф Групи играће Бразил, Немачка, Финска и Куба (пласирали се из Б Групе) и Русија, Канада, Бугарска и Кина (Ц Група). У трећу фазу ће се пласирати по три тима из сваке групе.

Србија: Н. Ковачевић, У. Ковачевић, Ивовић, Петрић, Петковић, Станковић, Јововић, Атанасијевић, Старовић, Мајсторовић, Подрашчанин, Лисинац. Селектор: Игор Колаковић.

Камерун: Мефани, Мбутнгам, Адеке, Долегомбаи, Мбулет, Нијабеје, Бојомо, Муса, Вунембаина, Битја, Камто, Феугуо. Селектор: Петер Ноненбројх.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

4. сет - 25:17

Напокон се разиграла Србија. Распуцали су се Старовић и Ивовић и уз неколико грешака Камеруна на семафору је већ било 7:2, па је противник затражио тајм аут. На први технички тајм аут се отишло резултатом 8:3 за Србију.

Како сет одмиче Србија игра све сигурније, а афричка екипа као да се помирила са поразом. На други технички тајм аут је Србија отишла са предносшћу 16:11.

До краја сета је Србија рутински одрадила посао и добила тај део игре резултатом 25:17.

3. сет - 29:27

Видело се у трећем сету да одлична игра Камеруна није случајност. Водила се изједначена борба до првог техничког тајм аута када је Србија повела 8:5. После одмора је афричка екипа направила серију 4:0 и повела 9:8. опет Србија игра превише опуштено, а противник то користи. Ипак, Србија некако одлази на други технички тајм аут са резултатом 16:15 у своју корист.

Противник наставља да кажњава сваку опуштеност "орлова" и преокренуо је на 20:18. Ипак, после тајм аута Иготра Колаковића резуклтат је изједначен на 20:20. Сада је тренер Камерунаца затражио одмор. Изједначено је било до краја сета. Камерун није искористио три сет лопте, али јесте Србија другу. Победоносном поену је претходила одлична игра у одбрани Мајсторовића за коначних 29:27.

2. сет - 24:26

У другом сету су Камерунци заиграли боље, и повели 4:3. Вођству противника доприносе и бројне грешке српскијх одбојкаша и брзоплетост у појединим моментима. Ипак је на први технички тајм аут Србија отишла са предношћу 8:7.

Ипак, Камерун не посустаје прави серију 3:0 и води 10:8. Србија је убрзо изједначила на 10:10. Камерунци тада праве серију 4:0 и код резултата 14:10 Колаковић мора да затражи одмор. На други технички тајм аут се отишло са резултатом 16:13 за Камерун.

Србија је заиграла много сигурније, изједначила на 18:18, па је камерунски селектор затражио тајм аут. То није зауставило налет Србије која је освојила још два поена и повела 20:18. Врло брзо је Камерун преокренуо и имао је две сет лопте. Ипак, после снажносг сервиса Стсаровића Србија је изједначила на 24:24. Камерун је потом освојио два поена, а пресудна је била лопта коју је Ивовић полсао у аут за 24:26.

1. сет - 25:21

Почела је Србија сигурно и показала да из утакмице у утакмицу игра све боље. Једино чиме Камерунци могу да прете је сервис, али и српски одбојкаши одлично сервирају, па се на први технички тајм аут отишло са предношћу 8:5.

Предност је наставила да расте, а Драган Станковић је изблокирао један на један за 11:7. Код резултата 14:9 камерунски селектор је затражио тајм аут. Саша Старовић је наставио одлично да сервира и повећао на 15:9, а на други технички тајм аут се отишло са резултатом 16:10.

Наставило се са одличном игром и после одмора. Камерунци немају решења за снажне смечеве. У неким моментима Камерунци су одлични у блоку, а Мбулет је изблокирао Сашу Старовића. Потом је и Урош Ковачевић заустављен, па је резултат смањен на 20:17. Игор Колаковић је био принуђен да затражи одмор. Ипак, Камерунцима није остављен ни грам наде, па је Србија први сет решила у своју корист 25:21.