СП У ОДБОЈЦИ: Коначно права Србија

06.09.2014. 16:25 19:30
Uroš Kovačević
Урош Ковачевић / Извор: Фото: fivb.org

У четвртом колу А Групе „орлови“ победили Венецуелу 3:0 (25:20, 25:17, 25:22). У недељу против Камеруна у последњем колу.

Српски одбојкаши су остварили и трећу победу на Светском првенству у Пољској. Они су у четвртом колу Групе А победили Венецуелу 3:0 (25:20, 25:17, 25:22).

Најбољи у српском тиму био је Урош Ковачевић са 12 поена, а Атанасијевић је постигао 11. Кервин Пинеруа је са 14 поена био најефикаснији у екипи Венецуеле, док је Пирела постигао десет.

Напокон су „орлови“ показали право лице. Без обзира што Венецуела не спада у сам одбојкашки врх, радује сигурна игра и смањен број сервис грешака. Много боље се сервирало, напад је био разноврстан, а и блок је функционисао. У првом сету се видело да Венецуела није залутала у Пољску. Иако се питање победника није доводило у питање, за сваки поен је требало да се поучи.

У другом се противник на моменат понадао. На други технички тајм аут је отишао са предношћу 16:15, али је Србија направила серију 10:1 и добила тај део игре 25:17. И у трећем је Венецуела претила на моменте, али када је било најпотребније изабраници Игора Колаковића су играли најбоље и остварили прву максималну победу у Пољској. У последњем колу Србија се састаје са Камеруном који нема ниједну победу. Утакмица се игра у недељу од 20:15 часова.

Србија: У. Ковачевић, Ивовић, Петрић, Петковић, Станковић, Јововић, Никић, Атанасијевић, Старовић, Подрашчанин, Росић, Лисинац. Селектор: Игор Колаковић.

Венецуела: Гонзалез, Мата, Родригез, Паез, Салерно, Караско, Пињеруа, Канас, Контрерас, Пирела, Мартине, Маркез. Селектор: Винћенцо Наћи.

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

3. сет - 25:22

Сигурна игра Србије се наставила и у трећем сету и повела 6:3. Ипак, Венецуела је изједначила на 7:7, али је Србија на први тајм аут отишла са резултатомн 8:7.

И после одмора се наставило са сигурном игром. Немања Петрић је поентирао за 11:8, опа је Наћи затражио одмор. То није дало резултат, већ су изабраници Игора Колаковића наставили да одржавају предност и на другом тајм ауту је резултат 16:13.

Венецуела је погрешила у нападу, па је предност повећана на 17:13. Ипа, Јужноамериканци се не дају и приближавају се на 20:19, па је Колаковић морао да тражи тајм аут. То је тргнуло српске одбојкаше, који нису дозволили противнику да се понада, па је тај сет завршен резултатом 25:22.

2. сет - 25:17

Наставља Србија са сигурном игром и у другом сету и већ је 5:2 на семафору. Ипак, јавља се стара бољка, јер су направљене две узастопне сервис грешке. У нападу зато функционише све како треба, па се на први технички тајм аут иде са предношћу 8:5.

Венецуела се не предаје и изједначила је на 11:11. То није пореметило Србију која је поново повела 13:11, али је Венецуела изједначила. Атанасијевић је у наредном нападу послао лопту у аут и Венецуела је повела 14:13.  На други тајм аут се отишло са предношћу противника 16:15.

После одмора је Србија направила два узастопна поена, па је селектор Венецуеле био принуђен да затражи тајм аут. То није дало резултат, па је предност наставила да расте до 21:16 када је Урош Ковачевић погрешио на сервису. У том периоду је јужноамеричка екипа доста грешила и олакшала посао "орловима". Тај део је Србија добила реултатом 25:17.

1. сет - 25:20

Утакмица је почела доста изједначено и игра се поен за поен. Код резултатата 6:5 имали смо контру, али је Пирела био одличан у блоку. У наредном поену је Лисинац послао лопту у аут, па је Венецуела повела 7:6. На први технички тајм аут је Србија отишла са предносшћу 8:7.

После одличног сервиса Атанасијевића, Јововић је поентирао и Србија први пут има два поена предности 12:10. Урош Ковачевић је повећао на 14:11, па је селектор Венецуеле морао да затражи одмор. На други тајм аут се отишло са предносшћу "орлова" 16:13.

Предност је наставила да расте, а селектор Венецуеле је убацио Емерсона Родригеза да сервира. Међутим, ни то није помогло пошто је направио сервис грешку. Србија је показала напокон право лице. Све иде како треба, чак је и сервис прорадио и није направљена ниједна сервис грешка у првом сету. Венецуеланци немју решење када Атанасијевић сервира. Овај део је Србија решила у своју корист 25:20.