СП У20: Орлићи у полуфиналу

14.06.2015. 09:17
Reprezentativci Srbije na Novom Zelandu
Репрезентативци Србије на Новом Зеланду / Извор: Бета/АП

После велике драме и продужетака, утакмица САД - Србија решена после извођења пенала. Гол одлуке из пенал серије дао Немања Максимовић у осмој серији.

Каква драма, кава челична воља. Фудбалери Србије до 20 година ушли су у полуфинале Светског првенства у фудбалу, које се игра на Новом Зеланду, пошто су елиминисали репрезентацију САД после пенала са 6:5.

Екипа селектора Вељка Пауновића била је боља и у регуларном делу меча, имали су ”орлићи” шансу да у 96. минуту реше меч. Станиша Мандић је ушао са леве стране дошао надомак петерца, а онда несебично полсужио јунака из меча са Мађарима Ивана Шапоњића. Млади фудбалер Партизана промашио је гол са неколико метара. И није то била једина шанса, а колико је Србија била боља, показује и однос шутева на гол, који је до пре пенала био 18:6 за нашу селекцију.

Ипак, све је решено после девет серија пенала, у којимасу још једном наши млади момци показали да имају карактер. Ни после промашених једанаестераца Србија није губила веру у победу и на крају је заслужено тријумфовала 6:5.

Slavlje fudbalera Srbije na Novom Zelandu
Славље фудбалера Србије на Новом Зеланду / Извор: Бета/АП

Подсећа ова екипа на ону чувену чилеанску, која је док смио се звали СФРЈ освојила у Чилеи тиутулу светског првака.

Наш следећи ривал у среду је Мали, којег смо победили у групи 2:0, али је ова афричка екипа елиминисала Немачку.

САД - Србија 0:0 (5:6 после пенала)

Стадион: Норд Харбур

Гледалаца: 15.000

Судија: Артур Дијас (Португалија)

САД: Стефен, Рекуехо, Картер-Викерс, Мијазга, Ариола, Хиндман, Рубин, Томпсон (од 102. минута Соњора), Делгадо, Пејн, Зелалем.

Србија: Рајковић, Антонов, Здјелар, Вељковић, Бабић, Максимовић, Гаћиновић (Шапњић од 68. минута), Стевановић, Милинковић-Савић (од 110. минута Грујић), Живковић, Мандић.

Пенали:

Девета серија:

Максимовић погађа. Србија побеђује са 6:5. Пре тога брани Рајковић!

Осма серија:

Вељковић, али брани Стефен. Пре тога Викерс преко гола.

Седма серија:

Антонов је прецизан. Пре тога, Делгадо враћа предност САД - 5:4.

Шеста серија:

Рајковић има велику шансу... И не користи је. Брани му колега Стифен. Пре тога Соњорина статива.

Пета серија:

Живковић, најважнији је у мрежи - 4:4. Пре тога, Зелалем за 4:3.

Четврта серија:

И Грујић погађа, пре тога Јандман је сигуран - 3:2.

Трећа серија:

Бабић уз доста среће, лопта пролази испод руку Стефена - 2:2. Пре тога, Ариола је сигуран, САД води - 2:1.