БРАТСКИ: Спартак Москва - Црвена звезда 1:1 (ВИДЕО)

05.09.2014. 17:35 19:50
"Otkritje arena", novi stadion Spartaka iz Moskve
"Откритје арена", нови стадион Спартака из Москве / Извор: Профимедиа/илустрација

У мечу два братска клуба, московских и београдских црвено-белих, поводом отварања стадиона "Откритје арена" у престоници Русије, прво полувреме припало је домаћима, а друго прваку Србије.

Пријатељски односи московског Спартака и београдске Црвене звезде понајвише су изграђени побратимском релацијом навијача два клуба. Оданост истим бојама удружена са етничком, језичком, културном и верском блискошћу два народа учинила је два клуба левичарских имена веома блискима.

Као потврда те "сродности" дошао је позива прваку Србије да уприличи отварање новог стадиона Спартака, "Откритје арене". Београдски црвено-бли одазвали су се позиву и на отварању новог дома московског клуба успели да извојују частан реми.

Прво полувреме припало је Русима који су показали да су јачи тим. Упркос томе, али и дужој клупи, домаћи су до предности дошли на не баш чојствен начин. Док су играчи Звезде наместали живи зид, а голман Кахриман несмотрено напустио гол линију, Комбаров је постигао гол и донео предност свом тиму.

У другој половини утакмице Београђани су играли смелије, па су заслужили миг Фортуне. Последњих двадесетак минута меча су кренули храбро и управо у једној таквој акцији Лука Јовић успео је да донесе поравнање. Да није било превелике жеље Деспотовића, шампион Србије могао је да оде кући са победом, али верујемо да ниједна екипа не жали за коначним исходом. Ипак је ово био пријатељски меч пријатељских клубова.

САСТАВИ:

Спартак Москва: Реброб (Песјаков), Паршивљук, Бризгалов, Макејев, Комбаров (к), Глушаков, Самсонов, Јаковљев, Кајумов, Хурадо и Дзјуба.

Црвена звезда: Кахриман, Лазић, Ракић, Лазовић, Печник, Ђорђевић, Антић, Ристић, Гогић, Јовановић и Гаврић.

Текстуални пренос најважнијих појединости са утакмице могли сте да пратите уживо са Србијом Данас.

Крај  - Меч је завршен резултатом 1:1.

86. минут - Замало потпуни преокрет! Грујић је одлично измешао одбрану руског клуба и таман кад је прешао и чувара мреже, умешао се Деспотовић и затресао мрежу. Али из недозвољеног положаја.

84. минут - ГОООЛ!!! Црвена звезда је поравнала стање на семафору. Лука Јовић је донео изједначење. Млади играч Београђана докопао се лопте на ивици шеснаестерца, предриблао играче одбране и успео да ухвати голмана противника на "кривој" нози.

80. минут - Поново Катаи. Нови играч првака Србије овога пута шутирао је са веће даљине. Ударац са неких двадесет метара голман Московљана успео је да одбрани.

75. минут - Полуприлика за Звезду. Катаи је са обода шеснаестерца пуцао ка голу Спартака, али није био довољно прецизан.

68. минут - Игра се умирили и доста је спорија него у првој половини двобоја. Оба тима су бршила измене, али домаћи далеко више будући да им је и клупа дужа.

51. минут - Одличан дриблинг Јовића. Уследио је и шут, али је лопта отишла изнад пречке.

44. минут - Прилика за Звезду: Ракић је тукао ка голу домаћих, али је његов ударац изблокиран.

30. минут - Добра одбрана Кахримана.

27. минут - Лазовић је лошим пријемом упропастио изгледну прилику после додавања Печника.

16. минут - Песјаков, који је заменио Реброва, сигурно брани ударац Ракића.

8. минут - ГОООЛ!!! Спартак води са 1:0! Док су гости постављали живи зид, Комбаров је погодио Кахриманова врата.

5. минут - Прва шанса за Спартак, али лопта одлази поред гола.