СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Војводина успешна "генералка! Фалако се вратио на терен!

02.08.2014. 10:17 21:54
Radamel Falkao
Радамел Фалкао / Извор: Профимедиа

Војводина славила против Темишвара 3:0. *Лудогорец победио у бугарској лиги. *Фалкао поново на терену. *Рикић и Шихи појачали Будућност. *Некадашња светска првакиња у атлетици позитивна на допинг тесту.

21:55 - Војводина успешна на генералној проби

Фудбалери Војводине победили су у пријатељској утакмици у Новом Саду румунски Темишвар са 3:0. Стрелци за "лале" били су Веселиновић, Макарић и Стојановић. Новосађанима је овај меч био последња провера уочи старта Суперлиге Србије. Војводина у првом колу шампионата 9. августа дочекује ОФК Београд.

21:14 - Лудогорец напокон победио у Бугарској

Противник Партизана у трећем колу квалификацијама за Лигу шампиона, Лудогорец победио је на свом терену Марек Дупницу 3:0 у трећем колу првенства Бугарске. Лудогорецу је то прва победа у шампионату, после пораза и ремија у уводна два кола. Поготке за тим из Разграда су постигли Милан Лахчев у 13. минуту (аутогол), Вирџил Мисиђан у 51. и Жунињо у 85.

Лудогорец и Партизан одиграли су без голова у првом мечу, после чега је тренер Стојчо Стоев добио отказ. На његово место дошао је доскорашњи тренер младог тима Лудогореца, Георги Дерменџијев.

17:12 - Вратио се Фалкао!

Најбољи фудбалер Монака Радамел Фалкао, одиграо је против Валенсије први меч после шестомесечне паузе због повреде. Он је на утакмици Емирејтс купа против шпанског тима ушао у угру у 72. минуту и заменио Димитра Бербатова. Колумбијски фудбалер је повредио колено крајем јануара на утакмици Лига купа против нижелигаша Монта, због чега је пропустио Светско првенство у Бразилу. Утакмица између Монака и Валенсије на пријатељском турниру у Лондону завршена је резултатом 2:2.

17:05 - Двојац стигао у Будућност

Двојица нових кошаркаша постали су чланови Будућности. Хрватски центар Роберт Рикић (24) и крило из САД Вил Шихи (22) представљаће нови квалитет. Рикић је потписао на три године, док је са Шихијем договорена година сарадње. Роберт Рикић са јуниорском репрезентацијом Хрватске освојио је бронзану медаљу на првенству Европе 2008. године. Био је члан Дубровника, Загреба и Широког. Вил Шихи је рођен на Флориди, играо је на Универзитету Индијана, где је у последњој години у просеку имао 11,4 поена, 4,3 скока, и 1,8 асистенције.

17:00 - Бивша светска шампионка пала на допинг тесту

Атлетичарка из Боцване Амантле Монтшо била је позитивна на допинг тесту на Играма Комонвелта у Глазгову. У њеном организму је пронађена забрањена супстанца метилексанемин. Она је 2011. била светска шампионка на 400 метара, а прошле године је освојила сребрну медаљу.

16:07 - ПСЖ победом започео сезону

Првак Француске Пари сен Жермен победом је почео сезону. „Свеци“ су у Суперкупу француске победили Генгам 2:0 (2:0). Оба гола је постигао Златан Ибрахимовић, у деветом и 20. минуту из пенала. У 32. минуту Јатабаре није искористио пенал за Генгам. Утакмица је одиграна на „Радничком стадиону“ у Пекингу.

14:56 - Роналдо би да се врати у Манчестер

Фудбалер Реала Кристијано Роналдо рекао је да не искључује могућност да се једног дана врати у Манчестер јунајтед. Он је 2003. године прешао из Спортинга у Манчестер, са којим је освојио три Премијер лиге, Лигу шампиона, ФА куп, два Лига купа, Комјунити шилд и Светско клупско првенство.

- Манчестер јунајтед је један од најомиљенијих мојих клубова, и то сви знају. Са 18 година сам дошао у Енглеску, све сам освојио и третирали су ме као Бога. Ко зна шта ће се десити у будућности, волим да играм на „Олд Трафорду“ - рекао је Роналдо за Манчестер њуз.

За енглески тим је одиграо 292 утакмице и постигао 118 голова. Португалски нападач је 2009. године прешао у Реал за тада рекордних 94 милиона евра.

Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Профимедиа

14:35 - Ацо Петровић директор Цибоне

Један од најбољих кошаркаша и тренера Хрватске Ацо Петровић, како пишу медији у комшијској држави, од понедељка ће бити спортски директор Цибоне!

Успут, досадашњи председник „вукова с Тушканца“ Ивица Ловрић је бивши. Градоначелник Загреба Милан Бандић би требало да се ангажује око руковођења клуба, а „Аца трица“ ће до именовања новог председника, преузети и улогу челног човека клуба.

10:19 - Анћелоти уверен да је Ван Гал добар избор Јунајтеда

Тренер мадридског Реала Карло Анћелоти рекао је да су челници Манчестер Јунајтеда направили прави потез ангажовањем менаџера Луја ван Гала.

- Ван Гал је веома добар и искусан менаџер. Верујем да ће направити одличан посао са Јунајтедом. Био је успешан са репрезентацијом Холандије на Светском првенству и о тренерском послу све зна. Важно је да га играчи слушају како би се прилагодили на његов систем, најбитније је да има визију. Јунајтед је направио фанташтичан потез доласком ван Гала - рекао је Анћелоти новинарима на турнеји у Америци.

Ван Гал је након Светског првенства у Бразилу, где је са Холандијом освојио треће место, потписао трогодишњи уговор са "црвеним ђаволима". Током каријере водио је још Ајакс, Барселону, АЗ Алкмар и минхенски Бајерн. Најуспешнији је био на клупи Ајакса са којим је освојио три титуле Холандије, Лигу шампиона, Куп УЕФА, национални куп, три Суперкупа Холандије, Суперкуп Европе и Интерконтинентални куп.

Karlo Anćeloti
Карло Анћелоти / Извор: Профимедиа

09:29 - Представљен дрес "Дрим тима" за СП у Шпанији

Компанија "Најк" представила је дрес у којем ће на Светском првенству у кошарци играти највећи фаворити за освајање златне медаље, амерички "Дрим тим".

Кошаркашка репрезентација САД ће на Мундобаскету у Шпанији бранити златну медаљу освојену 2010. у Турској.