СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Интер бољи од Реала, Видић изнудио и погодио пенал

27.07.2014. 10:34 17:52
Duel Intera i Reala na Internacionalnom kupu šampiona u Berkliju
Дуел Интера и Реала на Интернационалном купу шампиона у Берклију / Извор: Танјуг

Српски веслачи други на СП за млађе сениоре. *Абиати верује у Балотелија. *Фалкао ускоро на терену.*Гвардиола остаје до краја мандата, тврди Румениге. *Интер бољи од Реала, Манчестер од Роме на Интернационалном купу шампиона.

17:54 - Јуниори убедљиви против Естоније

Српски рукометаши победили су Естонију у трећем колу Б групе Европског јуниорског првенства у Аустрији 36:20 (15:8). На тај начин су готово сигурно обезбедили пласман у наредну фазу такмичења. За то им је потребно да вечерас Данска не изгуби од Швајцарске, или да буде поражена са мање од 14 голова разлике. У наредну фазу ће се пласирати по две екипе из сваке групе, а Б група се укршта са А групом у којој су Шпанија, Француска, Норвешка и Македонија.

17:34 - Пивач и Мачковић трећи на свету

Српски двојац без кормилара Виктор Пивач и Мартин Мачковић освојили су бронзану медаљу у Варезеу на Светском првенству за сениоре до 23 године. Српски веслачи, који су најмлађи на шампионату, завршили су трку са временом 6:33.91 минута. Златна медаља припала је Италијанима Лоду и Вичину (6:28.48), док су друго место заузели Аустралијанци Харгривс и Ветли (6:32.07).

- Иако смо у Варезе стигли с огромним самопоуздањем, тек после квалификационе трке схватили смо да имамо штофа за медаљу. Чамац је ишао феноменлано и били смо уз раме са главним конкурентима за злато - Италијанима. Сјајна стартна трка као да нас је мало уљуљкала, у полуфинале смо изгледа ушли мало опуштено, али смо испунили главни циљ. То нас је додатно мобилисало за финале, јер смо знали да не можемо да очекујемо медаљу ако додатно не подигнемо ниво веслања - рекао је Мачковић за сајт Веслачког савеза Србије.

Viktor Pivač i Martin Mačković na pobedničkom postolju na SP za mlađe seniore u Varezeu 2014.
Виктор Пивач и Мартин Мачковић на победничком постољу на СП за млађе сениоре у Варезеу 2014. / Извор: Фото: Веслачки савез Србије

17:22 - Лајовић поражен у финалу дубла

Српски тенисер Душан Лајовић и Хрват Франко Скугор нису успели да освоје титулу у конкуренцији дублова на АТП турниру у Умагу пошто су у финалу поражен од чешког пара Франтишек Чермак/Лукаш Росол са 6:4, 7:6 (7:5). Лајовић је претходно на турниру у хрватском граду завршио учешће у синглу већ на старту такмичења поразом од Руса Тејмураза Габашвилија. Турнир у Умагу игра се за укупан наградни фонд 485.760 евра.

Dušan Lajović
Душан Лајовић / Извор: Профимедиа

15:51 – Андухару титула у Гштаду

Шпански тенисер Пабло Андухар освојио је АТП турнир у Гштаду, пошто је у финалу победио Аргентинца Хуана Монака са 6:3, 7:5. Андухар је претходно два пута освајао турнир у Казабланци, 2011. и 2012. године.

Турнир у швајцарском граду играо се за укупан наградни фонд од 485.760 евра.

15:35 - АБИАТИ: Балотели може да буде нови Ибрахимовић

Голман Милана, Кристијан Абијати, верује да проблематични Марио Балотели може да буде нападач број један сличан као Златан Ибрахимовић.

- Он ће се у тим вратити пун ентузијазма после Светског првенства. Да ли он може да буде нови Ибрахимовић? Може, само уколико схвати да на сваком тренингу мора да да свој максимум. Сигуран сам да ће уз тренера Инзагија то и успети – рекао је Абијати.

14:47 - Фалкао се опоравио од повреде

Фудбалер Монака, Радамел Фалкао опоравио се од повреде колена и већ за пет дана би могао да одигра први меч после шест месеци паузе.

- Фалкао је у завршној фази опоравка. За око недељу дана биће потпуно фит и спреман за утакмице. Верујем да ће играти на Емирејтс купу у Енглеској - рекао је тренер Монака Леонардо Жардим на конференцији за медије.

Radamel Falkao
Радамел Фалкао / Извор: Профимедиа

11:26 - Румениге: Гвардиола до краја мандата

Председник Бајерна Карл Хајнц Румениге рекао је да се минхенски клуб неће одрећи тренера Пепа Гвардиоле пре завршетка уговора, пошто имају пуно поверење у његове квалитете.

- Гвардиола неће добити отказ у клубу, макар не до краја његовог уговора. Сарадња је потписана до 2016. године и могу да гарантујем да ће до тада сигурно бити наш тренер - рекао је Румениге у интервјуу немачком "Велт ам Зонтагу".

Шпански стручњак је недавно изјавио да постоји могућост да добије отказ у случају неуспеха у наредној сезони. Гвардиола је прошле сезоне са Бајерном освојио титулу Бундеслиге и национални куп, али је често био критикован од стране медија и некадашњих играча баварског клуба због стила игре.

Pep Gvardiola
Пеп Гвардиола / Извор: Профимедиа

09:34 - Интер бољи од Реала

Бољим извођењем једанаестераца милански Интер је на Интернационалном купу шампиона у Беркелеју (Калифорнија) савладао Реал из Мадрида резултатом 4:3.

У регуларном делу сусрета резултат је био 1:1. Бејл је довео Мадриђане у вођство у 10. минуту, а изједначио је Икарди у 68. из једанаестерца. Пенал за Миланезе "изнудио" је српски интернационалац Немања Видић кога је непрописно у шеснаестерцу зауставио Рубен Собрињо.

Видић је био сигуран извођач једанаестерца у пенал серији, а поред њега голове за Интер постигли су још Жуан и Икарди. Нагатомо и М'Вила су били непрецизни. На супротној страни стрелци су били Лукас и Наћо, док су Иско, Иљараменди и Маскарела пропустили своје прилике да са пенала савладају противничког голмана.

09:19 - Манчестер савладао Рому, Пјанић погодио са пола терена

Фудбалери Манчестер јунајтеда остварили су другу победу на северноамеричкој турнеји пошто су у Денверу, у првој утакмици Интернационалног купа шампиона савладали Рому резултатом 3:2 (3:0).

Предвођен Вејном Рунијем Манчестер јунајтед је до полувремена стекао предност од 3:0. Руни је био стрелац два поготка, а за трећи аситирао је Хуану Мати.

До 36. минута на терену се готово ништа није дешавало. Онда је Руни са 20-так метара феноменалним ударцем довео Манчестер јунајтед у вођство. Само два минута касније Руни је аситирао Мати за 2:0, да би у последњим тренуцима првог дела сусрета материјализовао једанаестерац, оправдано досуђен после прекршаја над Данијем Велбеком.

Рома је у наставку меча поправила утисак, а ремек дело Миралема Пјанића свакако је обележило меч. Босанскохерцеговачки репрезентативац је са 60 метара лобовао голмана Манчестера Бен Ејмоса за смањење резултата, да би коначан резултат сусрета поставио Франческо Тоти у 89. минуту из једанаестерца.

Vejn Runi pogađa penal u meču između Mančestera i Rome na Internacionalnom kupu šampiona u Denveru
Вејн Руни погађа пенал у мечу између Манчестера и Роме на Интернационалном купу шампиона у Денверу / Извор: Танјуг