СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Бишевац: Хвала ФСС на разумевању!

16.11.2014. 10:56
Milan Biševac
Милан Бишевац / Извор: Профимедиа

Раднички ремизирао против загребачке Младости. *Бишевац се захвалио ФСС-у на разумевању. *Станковић на мети великих клубова. *Браћа Брајан на завршном Мастерсу освојили 103. титулу. *Сулејмани напустио Бенфику. *Нова медаља за Андреу Арсовић. *Бранко Брновић задовољан бодом Црне Горе против Шведске.

21:15 - ТРИГЛАВ ЛИГА: Раднички ремизирао против Младости

Ватерполисти Радничког из Крагујевца одиграли су нерешено против загребачке Младости 7:7 (2:1, 1:2, 1:1, 3:3) у последњем мечу седмог кола Триглав ватерполо лиге.

Овим ремијем две екипе остале су на деоби другог места групе А после првог дела такмичења. Најбољи у редовима српског вицешампиона био је Марко Ћук, док су се по једном у стрелце уписали Тохољ, Марковић, Миличић, Вуксановић и Дедовић. Код гостију из Загреба по два поготка постигли су Лончар и Анзуловић.

ТАБЕЛА

ГРУПА А: Приморје 21, Раднички 16, Младост 16, Партизан 9, ПОСК 9, Будванска ривијера 9, Јадран 3, Марибор 0.

ГРУПА Б: Дубровник 18, МОР 12, Црвена звезда 12, Јадран 12, Војводина 4, Медвешћак 3, Приморац 1.

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca u meču finala plej-ofa Prvenstva Srbije protiv Crvene zvezde
Ватерполисти Радничког из Крагујевца у мечу финала плеј-офа Првенства Србије против Црвене звезде / Извор: МН Press

21:07 - БИШЕВАЦ: Хвала ФСС на разумевању

Репрезентативац Србије Милан Бишевац рекао је да је захвалан ФСС на разумевању, пошто је морао да напусти припреме државног тима на захтев Олимпика из Лиона.

- Разумем захтев клуба, боримо се за висок пласман и не желе да ризикују, јер сам се недавно вратио на терен после дуже паузе. Разговарао сам са селектором Ћурчићем, хвала му на разумевању, као и људима из Савеза. Увек сам се радо одазивао позивима, играње за Србију ми је био велики мотив и када сам се опорављао од повреде и враћао на терен - рекао је Бишевац.

20:00 - Станковић на мети великих клубова

Фудбалер Партизана Војислав Станковић у јануару ће готово сигурно да напусти Хумску, јер му на крају јесењег дела сезоне истиче уговор. Како је потврдио његов менаџер Душан Милојевић, за услуге овог штопера су заинтересовани многи европски клубови.

- Имамо на столу понуде Бенфике, Браге, Бордоа и Салцбурга, као и клубова из Шпаније и Турске. Он је слободан у јануару и сигурно ћемо изабрати праву средину - истакао је Милојевић, за португалску Аболу.

18:52 - Браћа Брајан на завршном Мастерсу освојили 103. титулу

Амерички тенисери, браћа Боб и Мајк Брајан, освојили су титулу у конкуренцији дублова на завршном мастерсу у Лондону савладавши у финалном мечу бразилско-хрватски пар Марсело Мело/Иван Додиг са 2:1 (6:7, 6:2, 10:7).

Браћа Брајан освојили су 10. трофеј ове сезоне, укупно 103. у каријери. Најбољи дубл света, који је 16 пута тријумфовао на грен слем турнирима, до сада је четири пута освајао по 10 АТП трофеја у једној календарској години.

Braća Brajan slave titulu na završnom Mastersu sezone
Браћа Брајан славе титулу на завршном Мастерсу сезоне / Извор: Танјуг

18:48 - Сулејмани напушта Бенфику?

Српски репрезентативац Миралем Сулејмани ускоро би могао да промени средину. Он не добија довољно шансе у Бенфики и како пише португалски лист Абола могао би у јануару да напусти Лисабон. За сада је највеће интересовање показао Фрајбург, чије боје брани Стефан Митровић.

18:02 - Још једна медаља за Андреу Арсовић

Andrea Arsović (levo)
Андреа Арсовић (лево) / Извор: Фото: С. Старчевић

Српска репрезентативка у стрељаштву, Андреа Арсовић, освојила је сребро на међународном турниру „Свети Мартин“ у Белом Манастиру у Хрватској, у дисциплини ваздушна пушка. У конкуренцији такмичара из Хрватске, Словеније, БиХ и Мађарске Андреа је упуцала 206,3 кругова. То је било 1,1 круг мање од победнице Сњежане Пејчић (Хрватска). Трећа је била још једна Хрватица – Ивана Бабић.

- Презадовољна сам финалним резултатом и укупним наступом на турниру у посебно јер сам овом победом наставила са низом медаља на међународним такмичењима – рекла је Арсовићева.

16:07 - Брновић задовољан ремијем са Шведском

Селектор фудбалске репрезентације Црне Горе Бранко Брновић рекао је да је задовољан нерешеним резултатом против Шведске (1:1) у квалификацијама за Европско првенство 2016. године и да његова екипа још има шансе за пласман на то такмичење.

Црна Гора је синоћ одиграла нерешено 1:1 у Подгорици против Шведске, у утакмици четвртог кола Групе Г. Швеђани су повели у деветом минуту преко Златана Ибрахимовића, а домаћин је изједначио у 80. минуту голом Стевана Јоветића из пенала.

- Задовољан сам бодом, посебно због свих проблема које смо имали са повредама. Пре три дана повредио се капитен Мирко Вучинић. Такође, дефанзивац Марко Симић осетио је болове у рамену и није могао да нам помогне - рекао је Брновић, пренели су црногорски медији.

Црна Гора сада има пет бодова на четвртом месту, а Шведска бод више на другом. Прва је Аустрија са 10 бодова.

- Ово је луда група, сваки бод је злата вредан. Изгубили смо два бода у Лихтенштајну, а онда је Лихтенштајн победио у Молдавији. Сигурно је да смо очекивали да ћемо освојити више бодова, али и даље имамо шансе. Мислим да ће Аустрија освојити прво место у групи, па Швеђани, Руси и ми морамо да се боримо за преостала два места - рекао је Брновић.

Branko Brnović, selektor Crne Gore
Бранко Брновић, селектор Црне Горе / Извор: МН Press

14:50 - Валери Мезенге пронађен мртав

Валери Мезаге (30), фудбалер који је у каријери између осталог наступао за Портсмут, Монпеље и Сошо, пронађен је мртав у Тулону, у стану у којем је живео. Полиција је саопштила да је бивши репрезентативац Камеруна преминуо под неразјашњеним околностима.

- Са великим жаљењем Спортинг Тулон обавештава јавност да је Валери Мезаге преминуо - објавио је његов клуб, који се такмичи у петој француској лиги.

Полиција је саопштила да ће аутопсија бити обављена у понедељак, након чега ће бити познат тачан узрок смрти.

Мезаге је уписао седам наступа за репрезентацију Камеруна, са којом је 2003. играо финале Купа конфедерација. Он је након тога доживео тешку саобраћајну несрећу, због које је три дана био у коми.

14:22 - Кристоферсен победник првог слалома сезоне

Норвешки скијаш Хенрик Кристоферсен победник је првог слалома сезоне који је вожен у финском Левију. Кристоферсон је тријумфовао у времену 1:50.39 минута, изненадивши Аустријанца Марсела Хиршера који је трку завршио на другом месту резултатом 1:50.51. Треће место заузео је Немац Феликс Нојројтер резултатом 1:51.70 минута. После прве вожње водио је Хиршер са шест стотинки предности у односу на Кристоферсена, а разлика између првог и 13. скијаша је била мања од секунде. Младом Норвежанину (20 година) је ово друга победа у Светском купу јер је био најбољи у слалому који је у Шладмингу вожен у јануару.

Henrik Kristofersen
Хенрик Кристоферсен / Извор: Профимедиа

12:39 - Ибра пропушта Французе

Шведски репрезентативац Златан Ибрахимовић неће бити у тиму за пријатељски меч против Француске у уторак у Марсеју. Ибрахимовић који је дуго кубурио са повредом левог стопала играо је прву утакмицу од септембра у суботу у квалификацијама за првенство Европе против Црне Горе, која је завршена ремијем 1:1, и у којем је дао гол у деветом минуту. Претходно је Ибрахимовић играо за Пари сен Жермен у првенству Француске у победи од 2:0 против Марсеја.

08:07- Кличко нокаутер

Украјински боксер Владимир Кличко одбранио је титулу шампиона света у тешкој категорији, пошто је  у суботу увече у Хамбургу нокаутом у петој рунди победио Бугарина Кубрата Пулева.

Кличко је потпуно доминирао током меча и пре левог крошеа три пута слао на под изазивача.

Ово је његова 63. победа у каријери, а 54. нокаутом.

Кличко је уједно и 17. пут успешно одбранио титулу и тако се приближио Леноксу Луису, који је 25 пута бранио појас.

08:01- Победа Кливленда

У наставку првенства америчке професионалне кошаркашке лиге (НБА) Кливленд је савладао Атланту са 127:94, а чак 57 од укупног броја поена Кливленд је постигао захваљујући "тројкама" (19 из 31 покушаја).

Нестварно делује податак да су кошаркаши Кливленда погодили свих девет шутева за три поена у првој четвртини коју су добили са 41:25. У историји НБА лиге још се није догодило да један тим за првих 12 минута игре "тројке" шутира 9-9! Стопостотни учинак у погођеним "тројкама" настављен је почетком другог периода јер је домаћин "везао" још два далекометна хица и тек после 11 узастопно погођених шутева за три поена, "подигао ручну".

Lebron Džejms na utakmici protiv Atlante
Леброн Џејмс на утакмици против Атланте / Извор: Бета/АП

Противник је већ био грогиран о чему најбоље илуструје резултат првог полувремена које је Кливленд добио са 71:43!

Леброн Џејмс је био покретачка снага тима пошто је за 29 минута постигао 32 коша, остварио седам асистенција и шест пута био највиши у скоку. Тренер Кливленда Дејвид Блат зато га је наградио одмором у последњој четвртини у којој није ни крочио на паркет. Уз Џејмса у победничком тиму истакли се још Кајри Ирвинг са 20 поена. У пораженој Атланти бољи од осталих био је Пол Милсап са 16 кошева и седам скокова.