СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Баскет репрезентација друга на свету! Коста дефинитивно у Челсију!

08.06.2014. 15:15 13:03
Srbija-Katar
Србија-Катар / Извор: Twitter

Српски репрезентативци у финалу изгубили од Катара 18:13. *Нападач Атлетика признао да иде у Челси! *Бивша "број 1" женског тениса нови је тренер Ендија Мареја. *Прве "костурашице" оправдале улогу фаворита. * Изгорели аутомобили Хирвонена и Деторија.

18:11 - Баскеташи изгубили у финалу од Катара

Репрезентација Србије у баскету “3 на 3” заузела је друго место на Светском првенству у Москви. У финалу је Србија изгубила од Катара 18:13. Пре тога су у полуфиналу “орлови” победили Русију 19:11.

18:05 - Халилхоџић оптимиста пред СП

Селектор фудбалске репрезентације Алжира Вахид Халилхоџић рекао је да његову екипу чека тежак задатак на Светском првенству у Бразилу, али да је оптимиста. Алжир је у претходних 13 утакмица претрпео само један пораз, а у последње две пријатељске утакмице победио је Јерменију и Румунију.

- Добро смо се припремили и спремни смо за Светско првенство. Одиграли смо добро против Румуније и Јерменије. Имамо много самопоуздања уочи почетка Светског првенства, а три дана одмора су пријала играчима - рекао је Халилхоџић.

Алжир, који до сада никада није прошао групну фазу такмичења, у Бразилу ће играти у групи Х са Белгијом, Русијом и Јужном Корејом.

17:25 - Бекрић пети у Хенгелу

Српски атлетичар Емир Бекрић заузео је пето место у трци на 400 метара препоне на митингу у Хенгелу (Холандија). Ово је први митинг ове сезоне за Бекрића. Победио је Порториканац Хавијер Калсон (48.66), испред Американца Ештона Итона (49.07) и Корнела Фредерикса из Јужне Африке (49.31).

16:17 - Бронза за Андреу Арсовић

Андреа Арсовић освојила је бронзану медаљу у гађању ваздушном пушком на Светском купу у Минхену са 184,6 кругова. На 27. место пласирала се Милица Бабић са 413,9 кругова док је Ивана Максимовић била 32. у конкуренцији 146 такмичарки са 413,5 кругова. Финале је вредело 416,5 кругова

Арсовићевој је ово пета медаља са Светских купова. Има злата из Форт Бенинга и Чангвона 2013, сребро из Милана 2012. и бронзе из Форт Бенинга 2010. и Минхена 2014. Злато је освојила Линдзи Мартина Велосо (Сингапур), а сребро Катарина Емонс (Чешка).

Andrea Arsović
Андреа Арсовић / Извор: Фото: Инфо центар

15:57 - "Малина" поново у Левском

Још увек актуелни кошаркаш крагујевачког Радничког Марко Мариновић (31) ново је појачање софијског Левског.

Екипа која ће следеће сезоне дебитовати у АБА лиги после само годину дана проведених међу „ђаволима“ враћа се у тим у којем је већ играо – 38 утакмица, 15,9 поена и пет асистенција.

15:25 Баскеташи у финалу

Репрезентација Србије у баскету "3 на 3" пласирала се у финале Светског првенства у Москви. У полуфиналу је Србија савладала Русију 19:11 и вечерас ће бранити титулу коју је освојила у Атини. Противник у финалу биће Катар који је у другом полуфиналу победио Литванију 14:13. Најбољи у репрезентацији Србије био је Дејан Мајсторовић који је постигао 11 поена, а имао је и седам скокова и две блокаде.

14:29 - Коста: Да ли идем у Челси? Изгледа тако...

Фудбалски репрезентативац Шпаније и играч Атлетико Мадрида Дијего Коста први пут је јавно рекао ће

каријеру наставити у Челсију. Коста се вратио на терен у мечу између Шпаније и Ел Салвадора, првом од финала Лиге шампиона, а новинаре је занимало да ли одлази на "Стамфорд Бриџ".

- Да ли прелазим у Челси? Изгледа да је тако - кратко је рекао Коста.

Медији су у среду објавили да је фудбалер Атлетико Мадрида прошао лекарске прегледе и да би ускоро требало да потпише уговор с Челсијем у вредности од 40 милиона евра, према којем ће месечно зарађивати 185.000 евра.