Срби "чекају Годоа" због трећег најдужег меча у историји тениса!

08.03.2015. 23:09
Leonardo Anderson posle pobede nad Žoaom Souzom u meču Dejvis kupa između Argentine i Brazila
Леонардо Андерсон после победе над Жоаом Соузом у мечу Дејвис купа између Аргентине и Бразила / Извор: Бета/АП

Леонардо Мајер и Жоао Соуза одиграли прави тениски маратон после којег и даље није познат противник наше селекције у четвртфиналу.

Тениска репрезентација Србије је у недељу увече требало да сазна име противника у четвртфиналу овогодишњег Дејвис купа, али да тако не буде побринули су се Леонардо Мајер и Жоао Соуза који су одиграли трећи најдужи меч у историји тениса, а други у сингл конкуренцији!

Наиме, четврти меч прве рунде овог такмичења у Буенос Ајресу између Аргентине и Бразила завршен је победом домаћег такмичара резултатом 3:2 (7:6, 7:6, 5:7, 5:7, 15:13), после чак шест часова и 42 минута игре.

Žoao Souza posle poraza od Žoaoa Souze u meču Dejvis kupa između Argentine i Brazila
Жоао Соуза после пораза од Жоаоа Соузе у мечу Дејвис купа између Аргентине и Бразила / Извор: Бета/АП

Пре овог сусрета само су Џон Изнер и Никола Мау на Вимблдону 2010. године играли дужи сингл меч (11 часова и пет минута), док је по трајању испред меча између "гауча" и "кариоке" и чешко-швајцарски Дејвис куп између Бердиха и Росола, односно Вавринке и Кјудинелија из 2013. године (седам часова и два минута).

Тако ће репрезентација Србије на име противника у наредној рунди морати да сачека и завршетак петог меча између Федерика Делбониса и Томаса Белућија. Уколико Бразил буде славио у овом дуелу наш национални тим биће домаћин у четвртфиналу, док у случају победе Делбониса репрезентацији Србије предстоји пут у Аргентину.