А НАЈАВИЛИ СУ НОВИ ПОЧЕТАК: "Орлови" опет атерирали (ВИДЕО)

23.03.2016. 22:40
Jakub Blaščikovski
Јакуб Блашчиковски / Извор: Реутерс

Наредну пријатељску утакмицу српски национални тим ће одиграти у уторак против Естоније, у Талину.

Поразом у Познању фудбалска репрезентација Србије почела је "припреме" за Мундијал у Русији. "Орлови" селектора Радована Ћурчића одиграли су прву утакмицу у текућој години, и изгубили са 1:0 од домаћина (стрелац Блашчиковски). У меч на "Инеа стадиону" српски тим ушао је са проблемима (више прочитајте ОВДЕ), али и најавама да је ово почетак припрема за Светско првенство у Русији, пошто ће ЕВРО 2016 проћи без "орлова". Ипак, на првом тесту, наш национални тим је пао.

Са ОВИМ тимом Ћурчић напада Пољаке (ФОТО)

Нису Пољаци у овој утакмици доказали да су "ванземаљци", јер су их неколико пута спасили голмани, али су ипак славили. Остаје нам да жалимо за веома изгледним приликама Бранислава Ивановића и Слободана Рајковића, али се на крају пише и памти резултат. Није помогла ни добра партија (најбољег у нашем тиму) Адема Љајића кога су у намери да постигне гол осујетили голмани Фабијански и Шчешни. Све у свему, "орлови" су наставили са лошим резултатима. Подсетимо, ово је трећи узастопни пораз, после Португалије и Чешке.

Минут ћутања за Сантрача

- Пред почетак меча одата је пошта минутом ћутања недавно преминулом Слободану Сантрачу, легенди српског и југословенског фудбала - наведено је на сајту ФСС.

Већ у уводним минутима меча, Србија је имала велику прилику, да поведе. Љајић је одлично шутирао, Фабијански успео да одбрани, а одбијену лопту Ивановић није успео са спроведе у мрежу. Шутирао је главом, али био непрецизан. Што би се рекло, било је много теже за промашити (погледајте ОВДЕ). И пошто Србија није искористила своје шансе, то је урадила Пољска. Роберт Левандовски је са леве стране убацио је лопту ка средину, а главом је интервенисао Немања Максимовић. Та одбијена лопта пала је право на ногу Јакубу Блашчиковском, који је са 16 метара погодио угао Стојковићевог гола. Са чак деветорицом у казненом простору наши "орлови" се нису одбранили.

У 51. минуту, Србија је имала много среће, пошто је Милик погодио стативу, са 15-ак метара. До 56. минута на терену је био дебитант Никола Стојиљковић, а заменио га је Филип Ђуричић. Млади нападач у дуелу са Пољацима није оставио запажен утисак, тачније уклопио се у сивило. Оно што показује у дресу Браге није показао у националном тиму. Неколико минута касније поново је покушао Љајић, али без успеха.

СТАДИОН У ПОЗНАЊУ ЈЕ ОДЈЕКИВАО: Погодите који је СРПСКИ НАРОДЊАЧКИ ХИТ пуштен на разгласу (ВИДЕО)

Фудбалер кога Интер вероватно неће задржати (више прочитајте ОВДЕ) поново је, у 64. минуту припретио, али је Војчех Шчешни парадом зауставио шут. Убрзо је Миралем Сулејмани заменио Зорана Тошића, који је као и Стојиљковић био неприметан. У наставку, шансу је добио још један дебитант, Немања Максимовић, а шут је у тим тренуцима опробао и Криховјак. Лопта је отишла метар поред гола Стојковића. До краја меча шансу су добили Дарко Брашанац, Филип Младеновић и Урош Спајић.

Управо је Брашанац, у 88. минуту одлично утрчао у казнени простор, али је на петерцу у последњем моменту изблокиран. Само минут касније, после центаршута Љајића, Слободан Рајковић је главом шутирао, али је Шчешни једва одбранио. "Помогла" му је и пречка. У самој завршници, Србија је била доминантнија, стварала прилике, али гол није дала. За то је крив био феноменални Шчешни.

У уторак је заказан још један тест меч, са Естонијом, у Талину. Можда нова прилика за искупљење.

СТЕПИ У ЧУДУ: НЕМА НАМ СПАСА ако КАРЛЕУША руши селектора!

ПОЉСКА - СРБИЈА 1:0

СТРЕЛЦИ: Блашчиковски у 28.

СТАДИОН: "Инеа стадион"

ГЛЕДАЛАЦА: 38.271

СУДИЈА: Александер Харкам (Аустрија)