СУПЕРДОРТМУНД: Борусија надиграла Бајерн у Суперкупу

13.08.2014. 20:05
Fudbaleri Borusije Dortmund slave sa peharom Superkupa Nemačke, pobedom u finalu nad Bajernom iz Minhena
Фудбалери Борусије Дортмунд славе са пехаром Суперкупа Немачке, победом у финалу над Бајерном из Минхена / Извор: Танјуг

Изабраници Јиргена Клопа потпуно су тактички и играчки надмудрили вечитог ривала славивши поготцима Мкитарјана и Обамејанга, којим су освојили пети Суперкуп у својој историји.

Фудбалери Борусије из Дортмунда освојили су Суперкуп Немачке победивши шампиона Бундеслиге Бајерн Минхен резултатом 2:0 (1:0).

Изабраници Јиргена Клопа потпуно су тактички и играчки надмудрили вечитог ривала, потпуно га надвисивши у свим елементима игре. Пеп Гвардиола није имао решења за високу пресинг игру "милионера" већ на половини Бавараца, којом противнику нису дозвољавали постављање офанзивних акција, због којих је шампион Немачке током највећег дела меча деловао потпуно безопасно.

Голове за домаћи тим постигли су Хенрих Мкитарјан у 23. минуту, односно Пјер-Емерик Обамејанг у 62. минуту сусрета на стадиону "Сигнал Идуна Парк" у Дортмунду и тако доказали да је прошлонедељна катастрофа на "Енфилду" од Ливерпула (0:4) била само тренутна слабост.

Fudbaler Dortmunda Henrih Mkitarjan proslavlja gol protiv Bajerna u Superkupu Nemačke
Фудбалер Дортмунда Хенрих Мкитарјан прославља гол против Бајерна у Суперкупу Немачке / Извор: Танјуг

Српски репрезентативции чланови Дортмунда Невен Суботић и Милош Јојић нису играли на овом сусрету, иако су били међу 18 фудбалера у протоколу.

Ово је "милионерима" пети Суперкуп у клупској историји којим су се изједначили по броју освојених трофеја са минхенским тимом. Борусија је претходно била најбоља 1989, 1995, 1996. и 2013. године.