СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Грујић бомбом начео, а Ристић и Катаи докрајчили Рад (ВИДЕО)

17.10.2015. 14:53
Marko Grujić
Марко Грујић / Извор: МН Press

Црвена звезда остварила десету узастопну победу.

Фудбалери Црвене звезде остварили су десету узастопну победу у Суперлиги. Они су у 14. колу на Бањици савладали Рад 3:0 (1:0). На тај начин су се учврстили на првом месту на табели.

Од почетка је Звезда наметнула свој ритам и у потпуности доминирала у првом полувремену. Створене су бројне акције, али је у неколико наврата добро реаговао голман "грађевинара" Будаковић. У првих десет минута су створене чак четири шансе. Тек у 15. минуту ја чувар мреже црвено-белих Дамир Кахриман морао да интервенише, јер су домаћи истрчали контру.

Мрежа Рада мировала је до 40. минута када је постигнут један од најелпших голова ове сезоне у Србији. Срђан Плавшић је упослио Марка Грујића који је са 30 метара послао прави пројектил, а Будаковић је овога пута био немоћан (погледајте ОВДЕ).

На почетку другог полувремена Лука Јовић је ушао уместо Уга Вијеире, и настављена је иницијатива гостију. Већ у 48. минуту је Александар Катаи шутирао из непосредне близине, али је Будаковић био на месту. У 56. минуту је Рад први пут запретио у наставку. Ђорђе Денић је шутирао са 17 метара, али је лопта отишла мало изнад гола.

Звезда је поново запретила у 64. минуту, али се Јовић није снашао пред голом гостију. Посао јој је био олакшан у 69. минуту када је Немања Видић добио други жут картон, па је Рад остао са десеторицом играча на терену.

Ипак, у 72. минуту је настао проблем за Црвену звезду. После једног дуела Вукашин Јовановић се повредио, па је уместо њега у игру ушао Мамаду Мбођ. Остаје да се види колико је повреда озбиљна, али је Звездин дефанзивац терен напустио уз помоћ саиграча.

Тачку на утакмицу је ставио Михаило Ристић у 88. минуту. Њега је на прелеп начин и то петом упослио Катаи, а после му није било тешко да савлада Будаковића. Коначан резултат је поставио Катаи у 92. минуту. Акцију је почео Доналд, наставио Плавшић који је упослио Катаија који је из волеја затресао мрежу.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Грујић (40), 0:2 Ристић (88), 0:3 Катаи (90 2).

СТАДИОН: Краљ Петар Први.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.500.

СУДИЈА: Игор Стојилковић (Земун).

ЖУТИ КАРТОНИ: Трнинић, Ђурић, Денић (Рад), Ибањез, Катаи (Црвена звезда).

ЦРВЕНИ КАРТОН: Видић (Рад) у 69.

РАД: Будаковић, Љубинковић, Прљевић, Мараш, Ђурић, Видић, Трнинић, Ненадовић (од 82. Љујић), Веселиновић (од 72. Милисављевић), Денић, Лутовац (од 57. Младеновић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Јовановић (од 72. Мбођ), Павићевић, Ибањез, Доналд, Грујић, Катаи, Плавшић, Срнић (од 69. Ристић), Вијеира (од 46. Јовић).