СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Партизанова победа није "заболела" Војводину (ВИДЕО)

21.05.2016. 20:59
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Црно-бели су пласман у квалификације за Лигу Европе обезбедили раније. То су у последњем колу учинили Чукарички и Војводина.

Као што је желео шеф стручног штаба Иван Томић, фудбалери Партизана су завршили сезону. У последњој овосезонској утакмици Суперлиге Србије црно-бели су победили Војводину са 3:2. Сада, после одиграних 37 кола јасно је и ко ће у квалификације за Лигу Европе. Другопласирани црно-бели су то учинили већ раније, а то је успело и Чукаричком и Војводини. У трци за УЕФА такмичење није успео Раднички из Ниша који је играо против Црвене звезде и изгубио (више прочитајте ОВДЕ).

Повео је "парни ваљак", раним голом у 6. минуту. Никола Миленковић је искористио успаваност одбране Новосађана и после корнера Немање Михајловића дао свој првенац у сениорској конкуренцији. Покушала је тада Војводина да узврати, преко Филипа Малбашића који је некада био у Партизану. Ипак, 20 минута касније, асистент је постао стрелац. Егзекутор је био (поново) феноменални Михајловић који је после одличног соло продора савладао Марка Кордића. Да се голеада у Хумској настави потрудио се Мелег, али је поготку кумовала лоша реакција последње линије црно-белих.

ВАТРОМЕТ У ХУМСКОЈ: Миленковић начео Војводину, Михајловић наставио, али је Мелег смањио (ВИДЕО)

На нови гол чекало се до 60. минута, а поново је лопта завршила иза леђа Кордића. Овог пута, није очекивао да га савлада саиграч, Лазар Росић. Погледајте чудан аутогол.

Погледајте за крај и гол којим је постављен коначан резултат. Стрелац је био Мелег и на тај начин је ублажио пораз. У 74. минуту.

До краја меча у Хумској, Војводина је преузела иницијативу, али није успела да дође до бода. Међутим, ако се зна да је пласман у квалификације за Лигу Европе обезбеђен, овај пораз и не боли толико.

РУСКИ РУЛЕТ: Титула за Армију и Бамбија, испали Полицајци, гол Шкулетића

ПАРТИЗАН - ВОЈВОДИНА 3:2

СТРЕЛЦИ:  Миленковић у 6, Михајловић у 26, Росић у 62. минуту (аутогол) - Мелег у 32. и 74. минуту

СТАДИОН: Партизана

СУДИЈА: Бојан Николић

ЖУТИ КАРТОНИ: Вулићевић, Брашанац, Лукић, Јевтовић - Милетић, Росић

ЦРВЕНИ КАРТОНИ:

ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Миленковић, Јовановић, Богосавац, Јевтовић, Брашанац, Илић, Голубовић (од 46. Лукић), Михајловић (од 88. Бирманчевић), Божинов (од 69. Влаховић).

ВОЈВОДИНА: Кордић, Лакићевић, Милетић, Росић, Настић, Секулић, Палочевић (од 60. Јовичић), Малбашић, Мелег, Бабић, Ашћерић (од 69. Вукчевић).