СУПЕРЛИГА: Калуђеровић Војводини покварио славље, "Брђани" тренера испратили победом

06.03.2016. 15:22 21:51
Andrija Kaluđerović
Андрија Калуђеровић / Извор: МН Press

Новосађани до 65. минута водили са 2:0. У чак три утакмице није било голова.

Ремијем на Бањици почео је други дан 25. кола Суперлиге Србије, пошто су Рад и Војводина одиграли меч који је завршен резултатом 2:2

Повели су гости из Новог Сада, голом Лазара Росића, да би у 54. минуту Никола Ашћерић донео предност од 2:0. Иако је "капитал" Новосађана био солидан, "грађевинари" се нису предавали. Погоцима Николе Мараша (65. минут) и Андрије Калуђеровића у 90. минуту. На тај начин, искусни нападач покварио је славље "старе даме" која прославља 102. рођендан. Такође, својој екипи донео је важан бод у борби за "живот". Рад је тренутно претпоследњи са 20 бодова.

На Бановом брду, Чукарички је победио Јавор са 1:0, а једини гол постигао је Андрија Павловић. "Брђани" су на овај начин остали у врху табеле, а овај меч уједно је био и последњи за Зорана Поповића, као шефа струке тима из Београда.

У осталим мечевима, није било голова. Мреже су мировале у дуелима Борац - Спартак, ОФК Београд - Нови Пазар и Радник - Металац.