СУПЕРЛИГА: Сикимић довео Звезду на праг титуле (ВИДЕО+ФОТО)

03.05.2016. 15:37
Predrag Sikimić
Предраг Сикимић / Извор: МН Press

Током дана биће одигране све утакмице плеј-офа и плеј-аута Суперлиге Србије.

Црвена звезда је за три корака ближа титули шампиона Србије после тријумфа над Вождовцем на Врачару резултатом 1:0 (0:0). То је једина занимљива вест са стадиона Обилића, све остало може се подвести под рубрику „заборави ако можеш“. Уколико Војводина добије Чукарички на Бановом брду у данашњем мечу, Црвена звезда ће и математички обезбедити шампионску титулу, 27. по реду.

Фудбалско мучење трајало је пуних 45 минута дуела на Врачару. Ако у првом делу није било занимљив ситуација, фудбалери лидера Суперлиге потрудили су се на старту другог полувремена да барем мало угреју срца својих навијача. За нијансу агресивнија Звезда награђена је за какав-такав труд већ у 57. минуту, када је Предраг Сикимић искористио асистенцију Луиса Ибањеза и шестим голом у сезони довео црвено-беле на праг титуле. Био је то трећи гол искусног нападача у дресу Звезде, игром судбине три је постигао управо за Вождовац, од тога један против клуба у којем данас игра!

Fudbaleri Crvene zvezde posle meča sa Voždovcem
Фудбалери Црвене звезде после меча са Вождовцем / Извор: МН Press

Уколико Звезда ни после 34. кола не стави круну на главу, наредна шанса је већ у суботу, када тим Миодрага Божовића дочекује Војводину.

НЕМА ПРЕДАЈЕ: Енглез саветовао Србе како да се боре против НЕЛЕГАЛНОГ пријема Косова у УЕФА (ФОТО)

Вождовац - Црвена звезда 0:1 (0:0)

СТАДИОН: Обилића.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.500.

СТРЕЛЦИ: Сикимић у 57. минуту.

СУДИЈА: Дејан Сантрач.

ВОЖДОВАЦ: Милошевић, Срећковић, Михајлов, Ивковић, Пузигаћа, Павловић, Радин, Асани (од 67. Одита), Ћирковић, Благојевић (од 85. Адамовић), Стојановић (од 74. Машовић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДАКахриман, Петковић, Рендулић, Луковић, Ибањез, Доналд, Ле Талек, Срнић, Бабунски (од 66. Плавшић) , Ристић (од 66. Гаврић), Сикимић.

Дешавања са стадиона Обилића пратили сте уживо на Србији Данас.

КРАЈ

90 3 минут - Опасан покушај Машовића, Кахриман је одбио лопту. Била је то најбоља прилика за домаћина на овој утакмици.

83. минут - Покушај Сикимића главом, парада Милошевића спречила је нападача Звезде да се други пут упише у листу стрелаца.

79. минут - Солопродор Плавшића, ударац левицом омаленог везисте са 18 метара, али преко гола.

57. минут - Гол, Звезда води 1:0 - Сикимић! Ибањез је извео "скраћени корнер", а Сикимић је на другој стативи упутио млак ударац ка голу домаћина који голман Милошевић није успео да укроти. Гости су наплатили озбиљнији приступ у другом полувремену већ у 12. минуту наставка утакмице.

56. минут - Луис Ибањез опасно је запретио из слободног удраца, пребацио је живи зид оштрим удрацем, али је голман Милошевић сигуран.

53. минут - Славољуб Срнић је пробио по десном боку, додао до Баубунског, чији ударац са 20-ак метара је изблокиран.

48. минут - Звезда је кренула агресивније у наставку, за сада без опасности по гол "змајева". Нема измена у оба тима.

45. минут - Лоше прво полувреме е завршено. Без шанси, без ритма, без лепих акција... Звезда је упутила три шута ка голу Вождовца, домаћин само један ка голу гостију.

28. минут - Покушао је Доналд из слободног ударца са око 20 метара, лопта је закачила неког у живом зиду и завршила у корнеру.

23. минут - Незанимљива утакмица на Врачару, без шанси за гол.

11. минут - Први ударац ка голу Вождовца. Давид Бабунски је опробао шут са око 16 метара, лопта је отишла поред леве стативе гола Милошевића.

8. минут - Црвено-бели притискају одбрану домаћина, али без конкретније завршнице.