СП: Сеферовић у 93. минуту за победу Швајцарске!

15.06.2014. 17:48 14:45
Haris Seferović
Харис Сеферовић / Извор: Бета/АП

Чета Отмара Хицфелда преокренула је резултат и тријумфовала у последњим секундама меча.

Први меч Групе Е на стадиону „Мане Гаринча“ у главном граду Бразила, завршен је победом Швајцарске над Еквадором резултатом 2:1. Бољу игру изабраника Реиналда Руеде, у првом периоду крунисао је Енер Валенсија, поготком у 22. минуту, после центаршута презимењака из Манчестер јунајтеда, Антонија Валенсије.

Фудбалер Пачуке најбоље се снашао у шеснаестерцу гостију и главом постигао погодак за вођство своје екипе. Преокрет је наговестио Мехмеди на самом старту другог периода игре, пошто је у 48. минуту изједначио на 1:1. Велику радост Швајцарцима донео је Сеферовић у трећем минуту надокнаде, када је затресао мрежу Домингеза и поставио коначних 2:1 за чету Отмара Хицфелда.

Текстуални пренос утакмице могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

90 3: GOOOLLL - 2:1, Еквадор је прво пропустио сјану шансу, а затим је Родригес својом другом асистенцијом на мечу упослио усамљеног Хариса Сеферовића, који је донео велику победу својој екипи.

90. минут: Судија је продужио утакмицу за три минута.

Стадион: Национал "Мане Гаринча" у Бразилији.

Гледалаца: 68.351

Судија: Равшан Ирматов (Узбекистан).

Стрелци: 0:1 Е. Валенсија (22), 1:1 Мехмеди (48), 2:1 Сеферовић (90 3).

Жути картони: Ђуру (Швајцарска), Паредес (Еквадор).

Швајцарска: Бенаљо, Лихтштајнер, Вон Берген, Ђуру, Родригез, Инлер, Бехрами, Штокер (Мехмеди), Џака, Шаћири, Дрмић (Сеферовић). Тренер: Отмар Хицфелд.

Еквадор: Домингез, Паредес, Гуагуа, Еразо, Ајови, Нобоа, Груезо, А. Валенсија, Монтеро (Рохас), Е. Валенсија, Каиседо (Аројо). Тренер: Реиналдо Руеда.

85. минут: Велики проблем за голмана Бенаља након слободног ударца Ароја са 30-ак метара, јер је лопта погодила Џаку у живом зиду. Резултат је остао непромењен.

83. минут: Ђуру је направио оштар прекршај, а судија Ирматов му је показао жути картон.

81. минут: Опасност пред голом Еквадора, слободан ударац извео је Шаћири, али је лопта погодила живи зид.

76. минут: Сеферовић улази уместо Дрмића, Монтера мења Рохас.

74. минут: Није прошло ни 60 секунди, Еквадор је имао сјајну шансу, али је са гол линије лопту избацио фудбалер Швајцарске.

73. минут: Контранапад Швајцарске, Шаћири погађа спољи део мреже, после упућеног ударца ка голу Домингеза.

70. минут: Каиседо излази из игре а на терен је ушао Аројо.

69. минут: Дрмић је постигао погодак али је помоћни судија подигао офсајд заставицу.

53. минут: Први жути картон на утакмици, Паредес а срушио Мехмедија и тако прекинуо контру Швајцараца.

48. минут: GOOOLLL, 1:1. Офанзивно су кренули Швајцарци на старту другог полувремена, а Мехмеди је ушао уместо Штокера и у првом контатку са лоптом поравнао резултат.

45. минут: Један минут надокнаде у првом полувремену, Ајови је упутио веома непрецизан ударац ка голу Бенаља, судија је одмах затим свирао крај првог дела игре.

44. минут: Каиседо се спетљао у шеснаестерцу Швајцарске и тако пропустио лепу прилику за свој тим.

36. минут: Покушај из даљине Гокана Инлера али је Домингез још једном успешно реаговао.

35. минут: Сумњива ситуација пред голом Еквадора, швајцарски фудбалери су тражили пенал, али је судија Ирматов одмахнуо руком.

34. минут: Валдон Бехрами је пробао главом, али је Домингез уз мало проблема, сачувао свој гол.

22. минут: GOOOLLL - 0:1, после слободног ударца искоса са леве стране, Енер Валенсија се најбоље снашао и главом послао лопту иза Бенаља, који је могао много боље да реагује код овог центаршута.

Ener Valensija
Енер Валенсија / Извор: Бета/АП

18. минут: Узбуђење пред голом Швајцарске, ипак Бенаљо боксује далеко од свог шеснаестерца.

16. минут: Џердан Шаћири је покушао да угрози Домингеза са дистанце, али је голман Еквадора сигурно интервенисао.

4. минут: Иницијатива фудбалера Еквадора на старту меча, али без изгледних прилика.

1. минут: Судија Ирматов је дао знак за почетак сусрета.