СП: Француска у петој брзини

20.06.2014. 20:49 14:44
Fudbaleri Francuske
Фудбалери Француске / Извор: Бета/АП

У другом колу Е групе Француска – Швајцарска 5:2. У 31. минуту Бензема није искористио једанаестерац.

Фудбалери Француске показали су моћ и да су на Мундијал у Бразилу дошли са намером да остану што дуже. У другом колу Е групе они су декласирали Швајцарску 5:2 (3:0).

Утакмица је решена већ после 18 минута када је Француска повела 2:0. Прво је Жиру затресао мрежу у 17. минуту, а само 60 секунди касније већ је било 2:0. Предност је могла да буде повећана у 31. минуту, али је Бенаљо одбранио пенал Бенземи. Био је то први неискоришћени једанаестерац на Мундијалу у Бразилу. Пред крај полувремена је Валбуена постигао трећи гол за „галске петлове“. Једину шансу су Швајцарци имали у 30. минуту. Мехмеди је шутирао са 25 метара, Лорис је одбио лопту до Шаћирија, чији је шут завршио поред гола.

У другом полувремену су Французи наставили тамо где су стали и са два гола потпуно дотукли противника. Једино што су Швајцарци урадили је да преко Џемаилија и Џаке ублаже пораз. Французима је ово друга убедљива победа у Бразилу, јер су у првом колу савладали Хондурас. Швајцарцима преостаје да победе Хондурас, али судбина више не зависи само од њих.

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

94. минут - Крај утакмице.

94. минут - Бензема је постигао гол, али он није признат јер је судија свирао крај две секунде пре шута Бенземе.

Стадион: „Фонте Нова“ у Салвадору.

Гледалаца: 51.003.

Судија: Бјорн Кујперс (Холандија).

Стрелци: 0:1 Жиру (17), 0:2 Матуиди (18), 0:3 Валбуена (40), 0:4 Бензема (67), 0:5 Сисоко (73), 1:5 Џемаили (81), 2:5 Џака (87).

Жути Картон: Кабај (Француска).

Швајцарска: Бенаљо, Лихтштајнер, Ђуру, Вон Берген (од 9. минута Сендерос), Родригез, Бехрами (од 46. Џемаили), Инлер, Шаћири, Џака, Мехмеди, Сеферовић (од 69. Дрмић).

Француска: Лорис, Дебуши, Варан, Сахо (од 66. Кошћелни), Евра, Сисоко, Кабај, Матуиди, Валбуена (од 82. Гризман), Жиру (од 63. Погба), Бензема.

88. минут - Кабај добија жути картон.

87. минут - ГОООЛ!!! 2:5 стрелац Гранит Џака. После одличног центаршута, Џака је шутирао из волеја и савладао Лориса.

82. минут - Измена у Француској, изашао је Валбуена, а ушао Гризман.

81. минут - ГОООЛ!!! 1:5 стрелац Џемаили. Он је извео слободан ударац са више од 25 метара, лопта је прошла кроз живи зид и завршила у десном доњем углу гола Лориса.

73. минут - ГОООЛ!!! 0:5 стрелац Сисоко. Одлична акција Француза, Бензема је упослио Сисока, који је шутирао из прве и погодио мрежу.

69. минут - Последња измена у Швајцарској, изашао је Сеферовић, а ушао Дрмић.

67. минут - ГОООЛ!!! 0:4 стрелац Бензема. Погба је убацио лопту пред гол, тамо је био Бензема, који је умакао двојици швајцарских фудбалера и затресао мрежу.

66. минут - Друга измена у Француској, изашао је Сахо, а ушао Кошћелни.

63. минут - Измена у Француској, изашао је Жиру, а ушао Погба.

60. минут - Бензема шутира са ивице шеснаестерца, лопта је погодила једног швајцарског фудбалера и отишла у корнер.

54. минут - Швајцарска је кренула одлучније у друго полувреме, али за сада без озбиљнијих прилика.

46. минут - Почело је друго полувреме. Друга измена у Швајцарској, изашао је Бехрами, а ушао Џемаили.

45. минут - Крај првог полувремена.

40. минут - ГОООЛ!!! 0:3 стрелац Валбуена. Одлична акција Француске која је кренула из њиховог шеснаестерца. Лопта је дошла до Валбуене, који је из прве шутирао и савладао Бенаља.

31. минут - Пенал за Француску. Ђуру је оборио Бензему, а судија је показао на белу тачку. Бензема је извео пенал, али је његов ударац одбранио голман Бенаљо. На лопту је натрчао Кабај, шутирао из прве, али је погодио пречку. Ово је први неискоришћени једанаестерац на Мундијалу у Бразилу.

30. минут - Најбоља шанса за Швајцарку. Мехмеди је шутирао са 25 метара по средини, голман Лорис је одбио лопту, а на њу је натрчао Шаћири. Он је одмах шутирао, али је лопта отишла поред гола.

27. минут - Гранит Џака је постигао гол, али је он поништен јер је швајцарски фудбалер био у офсајду.

18. минут - ГОООЛ!!! 0:2 стрелац Матуиди. Само што су кренули са центра Швајцарци су погрешили, лопта је дошла до Бенземе, који је упослио Матуидија, а овај матирао бенаља.

17. минут - ГОООЛ!!! 0:1 стрелац Жиру. Валбуена је извео корнер, а Жиру је био најбољи у скоку и главом послао лопту у мрежу.

9. минут - Прва измена у Швајцарској и то принудна. Из игре је изашао Вон Берген, а уместо њега је ушао Филип Сендерос. Вон Берген је добио расекотину испод ока после дуела са Жируом.

6. минут - Карим Бензема шутира са 17 метара, али лопта одлази поред гола.

1. минут - Утакмица је почела.