ТОП 10: Најбољи голови у финалима Светских првенстава! (ВИДЕО)

11.07.2014. 17:13
Ronaldo
Роналдо / Извор: Профимедиа

Од Зидана и Тарделија преко Роналда до Пелеа, све саме фудбалске мајсторије заузеле су место на овој листи.

10. Зинедин Зидан, Италија-Француска (2006).

Легендарни француски фудбалер постигао је један од најлепших голова са беле тачке у историји и то је успео да учини против једног од најбољих чувара мреже на планети. Права мајсторија.

9. Марко Тардели, Италија-Западна Немачка (1982).

Други гол Тарделија у финалу, којим је повисио вођство своје репрезентације на 2:0, остао је у специјалном сећању за „азуре“. Играч средине терена одушевио је све навијаче на „Сантјаго Бернабеу“, а Италијани су на крају славили са 3:1 и тако осигурали трећу титулу првака света.

8. Хелмут Ран, Западна Немачка-Мађарска (1954).

Немци су после само осам минута игре головима Пушкаша и Цибора губили са 0:2, али су преко Морлока и Рана отишли на полувреме са задовољавајућих 2:2. Велику радост „панцерима“ донео је Ран голом у 84. минуту, а његов гол је касније означен као „Чудо у Берну“.

7. Роналдо, Немачка-Бразил (2002).

Један од најбољих нападача којег је планета имала прилике да гледа, Роналдо, постигао је два поготка против Немачке у Јокохами у 67. и 79. минуту и практично сам донео пету титулу привака „кариокама“.

6. Марио Кемпес, Аргентина-Холандија (1978).

После регуларних 90 минута игре резултат је био 1:1. Нападач „гаучоса“ Марио Кемпес је сјајним соло продором прошао читаву одбрану Холанђана и сместио лопту иза леђа Јонгблода. „Монументал“ је експлодирао, а до краја меча Бертони је само потврдио победу Аргентине.

5. Емануел Пети, Бразил-Француска (1998).

Тадашњи члан Арсенала је голом који је постигао у трећем минуту надокнаде „оверио“ прву титулу првака света за „петлове“.

4. Хорхе Буручага, Аргентина-Западна Немачка (1986).

Једно од најзанимљвијих финала на Мудијалима одиграно је на у Мексико Ситију пред 115.000 навијача. Немци су после 56 минута заостајали два гола, али су захваљујући Руменигеу и Фелеру стигли до 2:2. Буручага је додавање Марадоне изашао сам пре Шумахера и само „ћушнуо“ лопту у гол.

3. Жерсон Нунез, Бразил-Италија (1970).

Везни играч Бразила постигао је гол за памћење у 66. минуту италијанском голману Албертозију. Био је то меч тадашњих двоструких првака планете, Италија (1934, 1938) и Бразил (1958, 1962). "Кариоке" су на крају славиле са 4:1, што им је донело трећу титулу на Светским првенствима.

2. Пеле, Бразил-Шведска (1958).

Један од најбољих играча свих времена, Пеле, био је двоструки стрелац у победи свог тима над Шведском на њиховом тлу. Пеле је головима у 55. и 90. минуту, тада као 17-годишњак, најавио блиставу каријеру.

1. Карлос Алберто, Бразил-Италија (1970).

И дошли смо до самог краја ове листе. У већ поменутом сусрету у финалу на шампионату у Мексику, четврти гол Бразилаца на мечу дело је Карлос Алберта, којим је тако „запечатио“ судбину Италије, потпуно је заслужио своје место на самом врху.

Финале 20. Светског првенства у Бразилу заказано је за 13. јул на "Маракани" у Рио де Жанеиру, а састаће се Немачка и Аргентина. Надамо се доброј игри уз доста прелепих потеза и голова.