ТОП 8 ЕВРОЛИГЕ: Звезда НИЈЕ МОГЛА! ЦСКА из Београда иде на ФАЈНАЛ-ФОР

18.04.2016. 22:52
Zvezda - CSKA
Звезда - ЦСКА / Извор: Србија Данас

ЦСКА пре више од 18.000 навијача победио Звезду 78:7119

Страшним закуцавањем Немање Дангубића (више погледај ОВДЕ) почела је трећа утакмица ТОП 8 фазе Евролиге између Црвене звезде и ЦСКА. Трећа и за све Звездаше утакмица којом се не завршава овогодишња авантура у најјачем такмичењу Старог континента. Но, жеље су једно... "Армејци" су, то је одавно свима јасно, фаворити и јачи, али и поред чињенице да нису показали никакву спектакуларну партију успевају да славе пред више од 18.000 навијача и постану први учесник фајнал-фора у Берлину. Звезда - ЦСКА 71:78 (21:18, 14:18, 12:23, 24:19).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЦСКА 71:78

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:
Кинси 9, Ребић, Дангубић 11 (4ск), Митровић, Лазић 2, Мицић 2 (0/4 за два), Симоновић 7, Гудурић, Јовић 6 (6ск, 6ас), Милер 15 (5ск), Цирбес 7 (5ск), Штимац 12 (8/10 за један).
ЦСКА:
Де Коло 20, Кулагин Д, Теодосић 12 (7ас, 7из), Фридзон 2, Николс 3, Џексон 6, Лазарев, Воронцевич 8, Хигинс 8, Кулагин М, Курбанов 12, Хајнс 7.

Звезди је "ексер у ковчег" закуцао Звездаш - Милош Теодосић. Тео је био "нула" у првом полувремену, али је са две тројке и неколико њему својствених потеза "одвео" ЦСКА на, испоставиће се, недостижних десет разлике пред крај треће деонице. Но, кренимо редом, прва четвртина била је прилично чудна. Чудна ако су у обзир узме велики број изгубљених лопти гостију, али и неефикасност оба тима у првих пет минута. Иако су црвено-бели донели кошеве из "Пионира" (више прочитај ОВДЕ) као да се рука стегла. Истина, одбрана нашег шампиона била је сјајна, не само први део, а напади "армејаца" су били заустављане у раној фази. Уствари, прилази кошу били су затворени и скок је радио одлично. Де Коло, а касније и Теодосић (како је дочекан прочитајте ОВДЕ) нису имали решења. Први кош из игре ЦСКА је дао на истеку четвртог минута првог квартала.

Са две тројке ЦСКА је стигао на 10:10, а онда је Звезда опет дошла до 16:10 (8. мин). Вишак су чували све до 15 минута, када су гости опет дошли до 25:25. Нико није одскочио, а Стефан Јовић је тада зарадио трећи фаул и, наравно, морао је на клупу. До краја полувремена се притисак није мењао. Звезда је била агресивнија, али и непрецизнија. Само једну тројку је погодила (Дангубић), али је Де Коло са 13 поена "држао" ЦСКА у мечу.

Друго полувреме је почело слично као и прво, али је Звезда брзо ушла у бонус, али и проблем с личним грешкама - Дангубић 4 (до тада са 8 поена најефикаснији играч), Јовић, Кинси и Милер по три. Тројке и даље нису хтеле, иако је полувреме шутем с 7,25 почео Кинси, док је ЦСКА успела да на лак начин, у неколико наврата, реши проблем одбране. У 26 минуту су имали плус седам - 51:44, да би минут касније после друге тројке Теодосића дошли до вишка од десет поена - 54:44. (ЦСКА у трећој деоници убацила 6 тројки!)

Крај је, на жалост, навијача и симпатизера Звезде био видљив. Крај какав нису очекивали, али је су Московљани показали пословни професионализан због којег тим из престоног града Русије и ове године многи виде као првог фаворита за освајање Евролиге.  Трзај на почетку четвртог дела, смањење минуса на осам (51:59) натерао је Димитриса Итудиса да тражи тајм-аут у другом минуту. Схватио је да ту нешто не функционише... Тај трзај су осетили навијачи и најгласнијим навијањем дали подршку. Ипак, екипа ЦСКА је сувише искусна, добра и концепцијски јака, па им ни прерани проблем с фауловима није представљао превелико оптерећење. Звезда је у 34. минуту преполовила дефицит (55:61) с краја треће деонице,  да би у 37. минуту минијатурама Квинсија Милера и Марка Симоновића било 66:67.

И када су пришли Курбанов, Хигинс, и на крају Де Коло тројкама су поново предност довели до 8. Даље Звезда није могла... ЦСКА заслужено иде у Берлин