УЕФА ОДРЕДИЛА: Партизану у Белорусији суди арбитар који га је оштетио пре седам година! (ВИДЕО)

16.08.2015. 13:55
Kreg Tomson
Крег Томсон / Извор: МН Press

Црно-бели против БАТЕ играју у уторак.

Партизан у Белорусији игра против БАТЕ Борисова први меч последњег кола квалификација за Лигу шампиона. Европска фудбалска унија (УЕФА) је одредила да тај дуел суди Крег Томсон из Шкотске. Овај арбитар је добро познат црно-белима јер је 2008. судио први меч последњег кола квалификација за најјаче европско клупско фудбалско такмичење. Партизан је на свом стадиону дочекао Фебербахче и повео 2:0 головима Вељка Пауновића (9. минут) и Милоша Богуновића (14).

Ипак, у првом минуту судијске надокнаде првог полувремена десила се спорна ситуација која је можда и одлучила крајњег победника дуела. После једног дуела Сикимића и Бразилца Алекса, Томсон је досудио пенал за турску екипу. Стиче се утисак да је фаул направљен изван шеснаестерца, и узалуд је Сикимић ширио руке у неверици. Алекс је био прецизан са беле тачке, а коначних 2:2 је поставио Гуиза у 51. минуту.

У реваншу у Истанбулу је Фенербахче победио 2:1 и пласирао се у групну фазу Лиге шампиона.

У Белорусији се црно-бели уздају у Валерија Божинова, а ОВДЕ погледајте шта Бугарина највише мотивише пред ове дуеле.