СЕНЗАЦИЈА НА СП: Костарика савладала Уругвај! (ВИДЕО)

14.06.2014. 20:51 14:46
Fudbaleri Kostarike
Фудбалери Костарике / Извор: Бета/АП

Иако су Уругвајци водили после 45 минута, Костарика је головима Кемпбела, Дуартеа и Урење преокренула резултат.

Догодило се прво изненађење на Светском првенству у Бразилу. Иако је важила за аутсајдера у „групи смрти“ Костарика је победила Уругвај 3:1. Томе треба додати да је Уругвај четвртопласирана екипа са прошлог Светског првенства и првак Јужне Америке.

Од старта се видело да Костариканци нису допутовали у Бразил да се бране. Кренули су храбро, али је Уругвај први повео. У 22. минуту је оборен Лугано, а судија је показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Кавани. До краја полувремена је Костарика имала две шансе преко Гонзалеза, али се резултат није мењао.

Oskar Duarte i Kristijan Rodrigez
Оскар Дуарте и Кристијан Родригез / Извор: Бета/АП

У наставку потпуни преокрет. Прво је Кемпбел у 54. минуту изједначио на 1:1, а само три минута касније је Дуарте довео Костариканце у вођство. Ипак, ни ова утакмица није могла да прође без спорних ситуација, јер је Дуарте вероватно био у офсајду. Коначан резултат поставио је Урења у 84. минуту, и то само неколико тренутака пре него што је ушао у терен.

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

94. минут - Крај утакмице.

Стадион: Кастелао у Форталези.

Гледалаца: 66.000.

Судија: Брих (Немачка).

Стрелци: 1:0 Квани (24. минут из пенала), 1:1 Кемпбел (54), 1:2 Дуарте (57), 1:3 Урења (84)

Жути картони: Лугано, Гаргано (Уругвај).

Црвени картон: Переира (Уругвај) у 94. минуту.

Уругвај: Муслера, Переира, Лугано, Годин, Касерес, Родригез (од 76. Ернандез), Гаргано (од 61. Гонзалез), Арвелао, Стуани, Форлан (од 60. Лодеиро), Кавани.

Костарика: Навас, Умања, Гонзалез, Дуарте, Борхес, Дијаз, Болањос (од 89. Барантес), Техеда (од 75. Куберо), Гамбоа, Кемпбел, Руиз (од 83. Урења).

94. минут - Први црвени картон на СП у Бразилу зарадио је Уругвајац Переира. Он је направио груб фаул над Кемпбелом.

89. минут - Последња измена и код Костарике. Изашао је Болањос, а ушао Барантес.

84. минут - ГОООЛ!!! 1:3 за Костарику, стрелац је Урења, који је само минут раније ушао у игру. Он се одлично убацио по десној страни, шутирао из прве и савладао Муслеру.

83. минут - Измена у Костарики, изашао је Руиз, а ушао Урења.

76. минут - Последња измена у Уругвају. Изашао је Родригез, а ушао је Ернандез.

75. минут - Прва измена у Костарики, изашао је Техеда, а ушао је Куберо.

70. минут - Шут Каванија, али је Навас одбранио.

64. минут - Нова шанса за Кемпбела, али је лопта отишла за мало поред гола.

61. минут - Друга измена у Уругвају. Изашао је Гаргано, а ушао је Гонзалез.

60. минут - Прва измена у Уругвају, изашао је Дијего Форлан, а ушао је Лодеиро.

57. минут - ГОООЛ!!! 1:2 за Костарику. После слободног ударца најбоље се пред голом снашао Дуарте и главом спровео лопту у мрежу.

57. минут - Жути картон је добио и уругвајски фудбалер Валтер Гаргано.

54. минут - ГОООЛ!!! 1:1, стрелац гола за Костарику је Кемпбел. Лопта је дошла до њега, а у близини није било фудбалера Уругваја, па је играч Костарике без проблема савладао Муслеру.

50. минут - Одлична шанса за Костарику. После слободног ударца Дуарте је шутирао главом, али је одлично интервенисао голман Муслера.

50. минут - Први жути картон на утакмици зарадио је уругвајски фудбалер Дијего Лугано.

46. минут - Почело је друго полувреме.

45. минут - Крај првог полувремена.

45. минут - Форлан је шутирао, али је голман Навас маестрално интервенисао и избацио лопту у корнер.

43. минут - Нова шанса за Гонзалеза , али није добро закачио лопту главом.

38. минут - Миран период игре.

31. минут - Шанса за Костарику, али је шут Гонзалеза завршио поред гола.

24. минут - ГОООЛ!!!! 1:0 за Уругвај. Кавани је искористио једанаестерац.

22. минут -  Пенал за Уругвај пошто је Дијаз оборио Лугана у шеснестерцу.

16. минут - Прва велика шанса за Уругвај, али је Кавани из непосредне близине шутирао преко гола.

15. минут - Поништен је гол Уругвају јер је Дијего Годин био у офсајду. Исправна одлука судија.

14. минут - Костариканци су показали да у Бразил нису дошли са белом заст6авом. Играју храбро и не фокусирају се само на одбрану.

7. минут - Одбрамбени фудбалери Костарике су били несигурни, али је интервенисао голман Навас. Први минути протичу у испитивању снага и без правих шанси.

1. минут - Почела је утакмица.