РОЂЕНДАНСКО СЛАВЉЕ: Црвена звезда убедљиво савладала Јагодину

05.03.2016. 17:34
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвена звезда је пред својим навијачима победила екипу Јагодине у својеврсној прослави 71. рођендана клуба.
Као што се и претпостављало тренер црвено-белих Миодраг Божовић није правио велике промене односно само је суспендованог Луковића заменио Бразилац Едсон Силва који је са Савом Павићевићем чинио штопески тандем.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Јагодину резултатом 3:1 у оквиру 25. кола Супер лиге Србије. Јагодина је у појединим тренуцима покушавала да буде доминантнија на терену, али је на крају одлучио индивидуални квалитет фудбалера Звезде.

93. минут ГОЛ! 3:1 за екипу Црвене звезде, стрелац Хуго Вијеира.

89. минут Жути картон за Марка Грујића због старта над фудбалером Јагодине.

85. минут Жути картон за Срђана Плавшића због тога што је у дуелу повлачио руком Николића из Јагодине.

82. минут Жути картон за Хуга Вијеиру. Он је  фаулирао Филиповића из Јагодине и због приговора судији је добио жути картон.

72. минут Одмах после гола уследила је рођенданска бакљада на трибинама.

71. минут ГОЛ! Црвена звезда опет води голом Александра Катаија! Срђан Плавшић је покренуо акцију, наставио је Ибањез, а Катаи реализовао за 2:1.

61. минут ГОЛ! 1:1! Само један минут био је потребан Јагодини да изједначи! Јагодинци су кренули са центра, Савковић је погодио пречку, а некадашњи играч црвено-белих Александар Јевтић је притрчао и спровео лопту у мрежу!

60.минут ГОЛ! 1:0 за Црвену звезду, гол је из слободног ударца постигао Луис Ибањез. После фаула над Марком Грујићем судија је досудио слободан ударац за црвено-беле што је Ибањез вешто искористио да доведе свој тим у предност.

45. минут Велика прилика за Вијеиру, на одличну асистенцију Сава Павићевића.

34. минут Марко Грујић је шутирао са 25 метара, а голман Јагодине једва да је успео да је одбрани.

32. минут Голман Звезде Дамир Кахриман је добро интервенисао и успео да скине још један зицер одличном Савковићу.

24.минут Опет је Миле Савковић имао шансу, коју није искористио!

22. минут Савковић је потрчао ка голу, поред Марка Петковића,  али је помоћни судија прекинуо акцију, иако није било недозвољене позиције. Савковић није хтео да стане, већ је и после звука пиштаљке наставио да игра, послао лопту у мрежу и за то био кажњен жутим картоном.

20. минут Јагодинци траже пенал.  Савковић је утрчао у казнени простор испред Едсона, Бразилац је замахнуо руком, а нападач Јагодине је пао, али чини се да није било контакта којим би га Бразилац оборио на земљу.

7.минут Прва шанса преко Милета Савковића за Јагодину, али је голман Кахриман добро реаговао.

5. минут  Први напад домаће екипе! Најпре је покушао Едсон после корнера, па наставио Катаи, али безуспешно...

Стрелци: Луис Ибањез у 59, Александар Јевтић у 60, Александар Катаи у 71 и Хуго Вијеира у 93.минуту.

Гледалаца: 22.122

Стадион: Рајко Митић
Судија: Петар Пипер

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман – Петковић, Павићевић, Едсон, Ибањез – Ле Талек, Доналд, Грујић, Катаи, Срнић – Вијеира.

ЈАГОДИНА: Татић – Ђорђевић, Гашић, Филиповић, Миладиновић – Митошевић, Недовић, Николић, Френсис, Савковић – Јевтић.