ПОТВРДА ДОМИНАЦИЈЕ: Србија потопила Хрватску и освојила Светско првенство

08.08.2015. 20:55 22:44
Vaterpolisti Srbije svetski prvaci
Ватерполисти Србије светски прваци / Извор: Реутерс

"Делфини" у Казању победили 11:4.

Србија је првак света у ватерполу!!!! Србија је у овом моменту најдоминантнија ватерполо сила јер од 2013. осваја само златну медаљу на свим такмичењима. У финалу Светског првенства у Казању Србија је савладала Хрватску 11:4 (2:2, 3:0, 2:2, 4:0).

На путу до злата Србија је победила све противнике у Русији, а посебно је импресивно како су одиграли последње три утакмице. Хрватска је почела сигурно и головима Обрадовића и Петковића повела 2:0. Тада је настао крај за њих, јер су до краја меча постигли само два гола, а примили 11. Прлаиновић и Мандић су до краја првог периода изједначили на 2:2 и тако вратили неопходну сигурност.

Треће место освојила је Грчка која је тек после петераца савладала Италију 11:9. Грци и Хрвати су обезбедили и пласман на Олимпијске игре наредне године у Рију. Тамо су се већ пласирали Бразил, Србија и САД.

Онда су уследиле друга и почетак треће четвртине када је Србија постигла још четири гола и повела 6:2. У трећем периоду је Хрвате држао једино Сандро Сукно, а последњу шансу за повратак су имали код резултата 7:4 када је Бурић два пута запретио.

Када су то пропустили, у последњем нису имали шта да траже. Србија је постигла још четири гола и на крају остварила убедљиву победу. Ово је пета титула светског првака за наше ватерполисте. Претходне су освојене 1986. (Мадрид), 1991. (Перт), 2005. (Монтреал) и 2009. (Рим).

БАЗЕН: Дворац водених спортова у Казању.

СУДИЈЕ: Маргета (Словенија), Ставридис (Грчка).

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 1, Гоцић, Ранђеловић, Ћук 2, Д. Пијетловић 1, Никић, Алексић 1, Јакшић 1, Филиповић 1, Прлаиновић 3, С. Митровић 1, Б. Митровић.

ХРВАТСКА: Павић, Бурић, Петковић 1, Лончар, Јоковић, Букић, Муслим, Бушље, Сукно 2, Пашквалин, Шетка, Обрадовић 1, Бијаћ.

Пренос уживо пратите на Srbijadanas.com:

Четврта четвртина

После минут и по игре у последњем периоду Душко Пијетловић је повећао на 8:4. Пет минута до краја Пауло Обрадовић је зарадио треће искључење и неће више улазити у игру. Играча више је искористио Прлаиновић и повећао на 9:4. Три по минута пре краја је Сава Ранђеловић је зарадио трећу личну грешку. Већ у наредном нападу је Милан Алексић запечатио судбину Хрвата и то голом са седам метара за 10:4. На 11:4 је повећао Никола Јакшић и поставио коначан резултат.

Трећа четвртина

Какав почетак, Стефан Митровић је повећао на 6:2. После дуго времена Хрвати постижу гол. Стрелац је Сандро Сукно  и то са играчем више. Ипак, у наредном нападу Ћук користи играча више и Србија води 7:3. На 7:4 је смањио Сандро Сукно и то са играчем више. На самом крају је Бурић лепо шутирао, али је погодио стативу. У последњим секундама је Бурић поново запретио, али је лопта отишла поред гола. Пред последњу четвртину резултат је 7:4 за Србију.

Друга четвртина

Србија долази први пут у виођство, а трећи гол је постигао Прлаиновић и то из даљине. На 4:2 је повећао Милош Ћук и то са играчем више. Хрватски селектор је затражио тајм аут. Наставља Србија да игра одличну одбрану, а на голу блиста Митровић. Води Србија 5:2, а стрелац је био Филип Филиповић. Завршена је и друга четвртина коју је Србија добила резултатом 3:0.

Прва четвртина

Као и прошлу утакмицу против Италије и сада је на голу почео Бранислав Митровић. Хрвати су искористили првог играча више, а стрелац је био Пауло Обрадовић. Србија је потом имала играча више, али га није искористила. Међутим, Петковић је у наредном нападу повећао на 2:0 и то са играчем више.

На срећу у наредном нападу је Прлаиновић искористио играча више и смањио на 2:1. На 2:2 је изједначио Душан Мандић и то са центарске потиције. Одлична акција српских ватерполиста. До краја првог периода није било голова иако је пред сам крај Андрија Прлаиновић погодио пречку.