Кикс одбране покварио "посао" у Чикагу, Панама стигла до 1:1

01.06.2014. 01:39 09:46
Nemanja Matić u duelu s fudbalerom Paname
Немања Матић у дуелу с фудбалером Панаме / Извор: Бета/АП

Србија и поред боље игре само ремизирала у пријатељском дуелу са аутсајдером, одиграном у Чикагу.

Милион долара вредну турнеју по Северној и Јужној Америци фудбалска репрезентација Србије завршава у Чикагу и убрзо се сели у Сао Паоло.. После победе од 2:1 над Јамајком у Њу Џерсију изабраници још увек само В.Д. селектора Љубинка Друловића у трећем по величину граду у САД одиграше с Панамом 1:1 (1:0) иако су бар 75 минута били бољи.

Srpska zastava na stadionu u Čikagu
Српска застава на стадиону у Чикагу / Извор: Бета/АП

Момци из Средње Америке и даље тугују за Бразилом пошто су несрећно изгубили шансу да се преко баража нађу на Светском првенству. Американци су им "без везе" дали два гола елиминисавши их у групи, а иако су  боља екипа од Јамајке могли су да буду поражени. Панама је 29. на ФИФА листи и није екипа од које "клецају колена". То су показали и "орлови", али су због једног кикса примили гол и покварили комплетан утисак

Срећом по све, ово није квалификациони меч већ дуел у којем се "мешало". Друловић је шансу дао многима, али се чини да је костур тима познат. Прекомбиновање Ивановића са десног на централног бека, слобода Тадића на средини је ОК, али би опет сви морали да обрате пажњу на чињеницу да смо поново примили гол. На три од 17 смо само сачували мрежу. Пораз није уписан ни у осмом мечу и можда има разлога да мирно сачекамо квалификације за Европско првенство.

Бранислав Ивановић је у 25. минуту погодио за 1:0, да би поклон наше одбране у гол, у 60. минуту искористио Гомез. Следећи меч играмо 6. јуна против Бразила. Посластица?

СРБИЈА - ПАНАМА
стадион: Тојота парк

судија: Меија Кариљос (Ел Салвадор)

стрелци: Ивановић 25. - Гомез 60.

жути картони: Гудељ (СРБ), Торес (ПАН), Родригез (ПАН)

црвени картони: Родригез (ПАН)
СРБИЈА:

Стојковић, Ивановић, Коларов, С. Митровић, Баста, Гудељ, Матић (Лазовић), Тадић, Тошић (Јојић), Ђорђевић (А. Митровић), Марковић (Мрђа).

ПАНАМА:

Мекфарлејн, Парис (Маћадо), Торес, Чен, Родригез, Енрикес, Гомез, Бараона (Нурс), Купер (Карол), Кинтеро (Г. Торес), Муњоз.

Срба на стадиону у Чикагу, према очекивању, има више од навијача Панаме, али не знамо колико ће подршка с трибина утицати на наше фудбалере. Љубинко Друловић је на терен извео мало другачији састав од оног који је играо против Јамајке, а у њему је и дебитант - Стефан Митровић.

О Панами не знамо много, осим да су "испали" из комбинације за бараж за одлазак на СП. Против њих играмо, наравно први пут, и ваља споменути да у последњих шест мечева немају ни једну победу. Ипак, први су припретили...

У 6. минуту Кинтеро је одлично извео слободњак, али је Стојковић био на месту. Први шут на гол Мекфалејна упитуо је Зоран Бамби Тошић у 10. минуту. Лопта је прошла поред стативе, а јасно је да наши играчи неће долазити у гол прилике као и у мечу одиграном у Њу Џерсију.

Прилика нема и жаргонски - одмеравају се снаге на средини. Немања Гудељ је у 18. минуту зарадио жути картон, а само минут касније Роман Торас, као последњи играч одбране, на неких 30 метара обара Ђорђевића и добија, само, жути картон. Александар Коларов је "нокаутирао" Габријела Гомеза... Ништа страшно... Предах на 28 степени целзијуса.

Ништа се спектакуларно не дешава на трави "Тојота парка" ни после 23 минута игре. Једино навијачи на трибинама "означавају" да се ту нешто дешава. У међувремену, Родригез је добио жути и сада је јасно да су играчи обе екипе меч схватиле озбиљно. Далеко од пријатељског. Истина, не игра се грубо иако и једни и други играју прилично агресивно.

ГООООООЛ - 25. минут Бане Ивановић!

Branislav Ivanović
Бранислав Ивановић / Извор: Фото: МН Press

Тадић је одлично извео корнер с десне стране, а Бане Ивановић је с "пенала", главом, уз асистенцију Париса, који је коленом "подигао" лопту савладао голмана Панаме.

После гола Србија игра са притиска... Лопта лакше "иде" на половини Панаме. Коларов "лети" по десној страни, док Тадић већину пасова успешно реализује. Колико агресивно игра Србија говори и податак да Стојковић лопту у близини шеснаестерца није видео, бар, десет минута. Видео, а не дирао!

И у нападу је слично. Противник не може да дише, а "орлови" у сличном ритму играју свих 45-46 минута. За похвалу.

Меч у Чикагу прати се и у Аустралији...

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Фудбалери Србије у првих пет минута другог дела у два наврата лако дођоше до гола Панаме, али без промене резултата. Грешке капитена Банета Ивановића и Стефана Митровића противнику "дадоше" слободан ударац. Баш као и у 7. минуту првог дела, у 7. минуту наставка Муњоз покушава... Лукав ударац по земљи завршио је тик уз десну стативу, али је некога закачила на путу ка голу Стојковића па је Панама добила корнер. Одмах и други, а волеј Чена безбедно по нас завршава у мрежи далеко иза гола.

ГООООООЛ - 60. минут Гомез

Први напад, нормалан напад Панаме резултирао је поготком. Кикс одбране... Центаршут с леве стране, на даљу стативу... Тамо је на правом месту био Торес који је убацио у срце петерца где Гомезу није било тешко да са два метра савлада Стојковића.

Жеља за победом није спорна, али све до 81. минута нисмо имали шансу. Онда је Александар Митровић промашио најбољу прилику. У последњем минуту Дарко Лазовић је волеј послао на другу галерију стадиона у Чикагу.