ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМ: Звезда ПОРАЖЕНА од Олимпије, а ИЗГУБИЛА је и Луку Митровића

18.10.2015. 19:02
Luka Mitrović
Лука Митровић / Извор: МН Press

У 6. колу Љубљанчани славили (77:73), али су средином последње деонице на носилима из "Пионира" испратили капитена

У 6. колу АБА лиге кошаркаши Црвене звезде непријатно изненадише све присталице изгубивши од Олимпије чиме су укњижили други овосезонски пораз. Тријумф Олимпије ће се памтити, не само због пораза црвено-белих већ због повреде левог колена Луке Митровића, капитена.. Црвена звезда – Олимпија 73:77 (19:10, 11:18, 23:21, 20:28).

Лоше је почела Звезда и у петом минуту није имала кош из игре! „Змајчеки“ су повели 7:0 и стали... Шампион АБА лиге из прошле сезоне мало је „стегао“ у одбрани и све се брзо променило. Од игре на паркету до резултата на семафору. Уследила је серија домаћих 15:0 и када су повели с 19:10 очекивао се још један лаган меч, лагана победа. Међутим, то се није догодило.

Изгубљене лопте (17), промашени пенали (21/30), очајан шут за три (2/18) кошаркаша Дејана Радоњића, али и жеља Љубљанчана за игром условили су неизвесну завршницу у којој су и гости искористили чињеницу да су домаћи били шокирани одласком капитена. Рајан Томпсон и даље „не ради“, Гал Мекел се труди, а против Олимпије имао је само једну асистенцију (Лазић 5, Томпсон 3). Скорцанитис је играо мање од седам и по минута, но сцена или тренутак који је обележио меч је, без дилеме, повреда Луке Митровића. Наиме, капитен црвено-белих је у једној одбрани, у последњој четвртини, "изгубио" колено. Једноставно, "клецнуло" је, а он је на носилима одвежен из "Пионира".

Јунак тријумфа Олимпије у "Пиониру" био је 18-годишњи Блаж Месичек, који је с Зеком Рајтом добро контролисао игру у последњих пет минута. Олимпија је погодила 10 тројки (10/20) и то је једини статистички податак који припао њима. Џабе...

Звезда је доживела други везани пораз, а толико је имала укупно у прошлој сезони.