ВИМБЛДОН: Ђоковић импресивно до другог кола!

23.06.2014. 18:03 20:22
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Танјуг

Фантастична партија нашег тенисера на старту турнира у Лондону.

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић успешно је стартовао на Вимблдону, пошто је у првом колу савладао Казахстанца Андреја Голубјева са 3:0 (6:0, 6:1, 6:4). Ђоковић је до треће победе у међусобним дуелима против Голубјева дошао после 87 минута игре.

Српски тенисер је оправдао улогу фаворита и првог носиоца на турниру. Доминирао је током већег дела меча, дозволивши противнику да само у трећем сету да пружи озбиљнији отпор. Колико је 27-годишњи Београђанин био убедљив говори податак да је казахстанском тенисеру у прва два сета препустио само један гем. У наставку меча Голубјев је заиграо боље, али недодвољно да направи изненађење.

Противник Ђоковића у другом колу биће Чех Радек Штепанек, који је био бољи од Уругвајца Пабла Куеваса са 6:2, 6;4, 6:4.

3. сет:

Први пут на мечу Голубјев је повео после 14 одиграних гемова. Додуше његова предност је кратко трајала, јер је у наредном сервис гему изједначио на 1:1. Новак је у петом и седмом гему пропустио по две шансе за брејк, међутим коначно је сломио отпор Казахстанца у деветом. При вођству од 5:4, Ноле је добио прилику да сервира за пласман у друго коло "Ол Ингланд клуба", што је искорисио и тако ставио тачку на сјајно одигран уводни меч на најпрестижнијем турниру на свету, 6:4.

2. сет:

Новак је у другом сету наставио у истом ритму, а у тим тренуцима је изгледало као да Голубјев нема никакву жељу за игром. После само осам минута игре, Ђоковић стиче предност од 2:0. Веома расположено је изгледао српски тенисер на терену, који је повео после само 16 минута игре у другом сету са 4:0. Ђоковић је у наредном гему сервирао за предност од 5:0, што је и остварио. Публика на централном терену здушно поздравља сваки освојени поен Голубјева. Казахстанац је после 11 изгубљених узастопних гемова, коначно дошао до првог на овом мечу, што су гледаоци на централном терену наградили громогласним аплаузом. Ђоковић је у седмом гему искористио другу сет лопту и тако после 48 минута игре повео са 2:0 у сетовима.

1. сет:

Новак је веома лако освојио први сервис гем, а у другом је виђена велика борба на сервис Голубјева. Српски тенисер је искористио трећу брејк шансу и после 11 минута повео са 2:0. У четвртом гему Новак је поново одузео сервис противника, после две брејк прилике. Голубјев је покушао сервис волејом да дође до ђуса, међутим сјајан бекхенд под ноге му је послао Ђоковић и тако повео са 4:0. Само 24. минута игре било је довољно Ђоковићу да освоји први део игре (6:0), у ком је био доминантан у свим сегментима игре.