ВН БРАЗИЛА: Розберг прекинуо Хамилтонов низ и сачувао наду за титулом

09.11.2014. 19:00
Niko Rozberg slavi pobedu na trci Formule 1 za Veliku nagradu Brazila
Нико Розберг слави победу на трци Формуле 1 за Велику награду Бразила / Извор: Бета/АП

Немачки возач надмашио клупског колегу и смањио заостатак пред последњу трку сезоне у Абу Дабију.

Возач Мерцедеса Нико Розберг победник је трке Формуле 1 за Велику награду Бразила воженој на стази "Интерлагос".

Немачки возач је до пете победе у сезони стигао сигурном вожњом од старта трке до њеног самог краја, али и услед грешке клупског колеге Луиса Хамилтона средином трке, којом је Британац значајно умањио шансе да дође до тријумфа. Хамилтон је сјајном вожњом у наставку покушао да сустигне немачког возача, али промене поретка до краја није било, па је Розберг успео да прекине низ од пет победа британског возача и смањио заостатак пред последњу трку сезоне.

Start trke Formule 1 za Veliku nagradu Brazila
Старт трке Формуле 1 за Велику награду Бразила / Извор: Бета/АП

Хамилтон пред Велику награду Абу Дабија има 17 бодова предности у односу на Розберга, па ће му за другу титулу шампиона света бити довољно да освоји друго место, без обзира који резултат забележи Нико Розберг.

Треће место на радост бразилске публике заузео је домаћи возач Фелипе Маса, док је четврто место освојио возач Мекларена Џенсон Батон. Од петог до седмог места пласирали су се шампиони света, Себастијан Фетел, Фернандо Алонсо и Кими Раиконен, а прву десеторку комплетирали су Хулкенберг, Магнусен и Ботас.

Felipe Masa i Valteri Botas na trci Formule 1 za Veliku nagradu Brazila
Фелипе Маса и Валтери Ботас на трци Формуле 1 за Велику награду Бразила / Извор: Бета/АП

Последња трка сезоне вози се 23. новембра на стази "Јас Марина" у Абу Дабију и на њој ће сви освојени бодови бити дуплирани.