ВН СОЧИ: Хамилтон газда Русије, Мерцедесу титула конструктора

12.10.2014. 14:40
Luis Hamilton
Луис Хамилтон / Извор: Бета/АП

Британац је суверено тријумфовао на трци у Русији.

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон тријумфовао је на првој трци на тлу Русије, пошто је у времену од 1:31:50.744. Други је дошао Розберг, трећи Ботас. Три трке пре краја, Хамилтон има 17 бодова више од клупског колеге Розберга, а шампионат се наставља за три недеље, Великом наградом САД у Остину.

Била је ово Хамилтонова 31. победа у каријери, чиме се изједначио са легендарним Најџелом Менселом по броју тријумфа. Друго место заузео је Нико Розберг, са 13,657 секунди заостатка. Трећи кроз циљ прошао је возач Вилијамса Валтери Ботас, а четврто и пето место заузели су возачи Мекларена Џенсон Батон и Кевин Магнусен.

Žil Bjanki
Жил Бјанки / Извор: Бета/АП

Уочи почетка прве трке Формуле један у Русији, сви возачи су се окупили на стази, заједно са првим човеком Формуле један Бернијем Еклстоном и председником ФИА жаном Тодом да дају подршку тешко

повређеном возачу Марусије жилу Бјанкију.

Мерцедес је три трке пре краја освојио своју прву титулу конструктора са 565 бодова. Ред Бул је други са 342 бода, а Вилијамс је трећи са 216 бодова. Хамилтон је први у конкуренцији возача са 291 бодом, Розберг има 274 бода, Рикардо 199, Ботас 145, а четвороструки узастопни светски шампион Фетел заузима пето место са 143 бода. Пехар победнику уручио је председник Русије Владимир Путин. Наредна трка у шампионату вози се другог новембра за Велику награду САД у Остину.