Резултати у "Е" групи Евролиге иду на руку Звезди! (ВИДЕО)

05.02.2016. 22:08
Bogdan Bogdanović i Željko Obradović
Богдан Богдановић и Жељко Обрадовић / Извор: МН Press

Пораз од Дарушафаке је донекле анулиран, али је тек сада жал још већи за пропуштеном шансом.

Кошаркаши Црвене звезде нису синоћ успели да савладају турску Дарушафаку, али је данашњи разултати у евролигашкој групи "Е" остављају у солидној позицији пред наставак такмичења. У турском дербију између Фенербахчеа и Ефеса, тријумфовао је Фенербахче који је тако остао једини непоражени клуб Евролиге у овој фази са свих шест победа.

Поново су снаге одмерили трофејни српски тренери Жељко Обрадовић и Дуда Ивковић. Стратег гостујућег Фенера је у истамбулској Абди Ипекчи арени био бољи и славио је резултатом 73:77 (34:41). Меч је био неизвестан, а победник је одлучен у последњој четвртини.

Фенер је у овај дуел ушао ослабљен, и због повреда, Жељко Обрадовић није могао да рачуна на Слукаса и Антића.

У последњој четвртини, Фенер је "на крилима" Махмутоглуа и Калинића, успео да преокрене резултат у своју корист.

Екпе Јудо и Богдан Богдановић су били главна покретачка снага екипе Фенербахчеа у прве три четвртине, а Мехмет Махмутоглу је у последњој четвртини пресудио Ефесу, и меч завршио са 14 поена.

У екипи Ефеса, најбољи појединци су били Чеди Осман и Дарио Шарић са по 15 поена.

Од српских кошаркаша, Богдан Богдановић је одиграо одлично и меч завршио са 15 поена. Никола Калинић је у меч ушао тек на крају треће четвртине, али је у последњем периоду меча сјајном ролом дао велики допринос у новој победи свог тима.

Овај резултат иде на руку Црвеној звезди пошто јој Ефес још увек беши само једну победу. Тако је у неку руку анулиран пораз против Дарушафаке, али је истовремено и још већи жал за пропуштеном шансом.