ЗБОГОМ, РИО: Катастрофа Србије у Данској!

13.12.2015. 22:38
Katarina Krpež
Катарина Крпеж / Извор: МН Press

Рукометашице Србије елиминисане са Светског првенства.

Женска рукометна репрезентација Србије елиминисана је са Светског првенства у Данској, пошто је у осмини финала изгубила од Холандије са 36:20 (17:6). Србија ће Светско првенство завршити на 15. или 16. месту, па је тако остала без пласмана на Олимпијске игре у Рио де Жанеиру наредне године.

Холандију је до победе предводила Лоис Абинг са шест голова, док је Лаура ван ден Хејден постигла пет. У селекцији Србије истакла се Катарина Крпеж са шест голова, а Кристина Лишчевић додала је четири.

Србија, актуелни вицепрвак света је веома лоше почела утакмицу, скоро 11 минута није постигла гол из игре, док је Холандија на другој страни играла веома брзо, па је лако долазила до голова.

Како је утакмица одмицала репрезентативке Холандије су повећавале предност, а већ после 21 минут игре имале су двоцифрену предност, коју Србија до краја сусрета није успела да умањи.

Холандија ће у четвртфиналу играти са победником из дуела између Француске и Шпаније.

У осталим утакмицама осмине финала Румунке су са 25:22 елиминисале првакиње света Бразил, док је Норвешка са 28:22 савладала Немачку, а Данска је са 26:19 савладала Шведску.