"ЗЕЛЕНИ" ГАЗДУЈУ ГРЧКОМ: ПАО бољи у завршници, Радуљица и Павловић опет срушили Олимпијакос!

19.10.2015. 22:09
Aleksandar Pavlović i košarkaši Panatinaikosa
Александар Павловић и кошаркаши Панатинаикоса / Извор: Профимедиа

Панатинаикос добио и други овосезонски дуел против "љутог ривала".

Кошаркаши Панатинаикоса савладали су "вечитог ривала" Олимпијакос резултатом 73:69 у мечу другог кола грчког шампионата. Екипа селектора "орлова" Александра Ђорђевића забележила је други тријумф против "љутог" ривала у само 12 дана, пошто је боља била и у четвртфиналу Купа Грчке (70:64), на гостовању у Пиреју.

ПАО је имао заостатак од 14 поена на истеку прве четвртине (18:32) меча у  "ОАКА арени", али је у наставку мало по мало домаћин пристизао великог противника, да би средином треће четвртине "зелени" успели да пређу у вођство, а после периода егал игре, тројком Фоциса домаћи су стигли до седам поена "вишка" (64:57), да би после периода "празне игре" она нарасла на десет поена после тројке Фелдајна (67:57) три минута пре краја.

Aleksandar Đorđević, trener Panatinaikosa
Александар Ђорђевић, тренер Панатинаикоса / Извор: Профимедиа

Екипа из Пиреја није се предавала, одличном сарадњом Спанулиса и Папапетруа гости су пришли на три поена заостатка минут и 50 секунди пре краја (67:64), али су домаћи у пенал завршници ипак сачували смиреност и дошли до вредног тријумфа на старту шампионата Грчке.

У редовима домаћих Џејмс Фелдајн је забележио 12 поена док су добро вече имали српски репрезентативци Мирослав Радуљица (11п, 3ск, из игре 5/8) и Огњен Кузмић (8п, 4ск), као и некадашњи кошаркаши Партизана Александар Павловић (10п, 3ас, из игре 5/11) и Џејмс Гист (7п, 9ск). Код гостију, одличну партију пружио је Јоргос Принтезис (13п, 5ск, из игре 4/12) и Јоанис Папапетру (13п, за три 3/4).

Vasilis Spanulis u meču Evrolige protiv Crvene zvezde
Василис Спанулис у мечу Евролиге против Црвене звезде / Извор: МН Press

Василис Спанулис је изванредно разигравао саиграче са чак 10 асистенција, али је постигао свега седам поена, уз очајан шут из игре 3/11 и чак седам изгубљених лопти, што је било недовољно да свој тим одведе до победе.

Ово је била друга пута у сезони за ПАО и први пораз Олимпијакоса у новом шампионату.