"Златни орлићи" забележили први пораз у квалификацијама (ВИДЕО)

17.11.2015. 18:37
К. К.
Tomislav Sivić, selektor U21
Томислав Сивић, селектор У21 / Извор: МН Press

Млада репрезентација Србије сачињена од европских и светских првака изгубила на гостовању у Копру.

Млада фудбалска селекција Србије У21 забележила је први пораз у квалификацијама за Европско првенство и то од вршњака из Словеније резултатом 2:0. Због овог резултата наша селекција се више не налази на првом месту у групи, већ на трећем. Испред репрезентације Србије се налазе Италија и Словенија, али треба узети у обзир да је наш тим одиграо утакмицу мање.

Сиромашно прво полувреме виђено је у Копру. Обе екипе су играле слабо, виђена је тек понека недовољно озбиљна шанса. Најопаснији по противнички гол су били Александар Чаврић (Србија) и Андреш Шпорер (Словенија). Домаћа екипа је повела у 60. минуту. Словеначки фудбалер је шутирао, лопта се одбила о Шапоњића, Грујић није успео да стигне до ње, већ је то урадио Шпорер и упутио је у Чупићеву мрежу. Текао је 82. минут када је наша одбрана стајала на великој раздаљини од гола, лопта је дошла у посед домаћина, Срђан Бабић је споро реаговао, што је спретни Дино Хотич искористио за 2:0.

Наредну квалификациону утакмицу "орлићи" ће одиграти 25. марта следеће године у Андори.

Словенија - Србија 2:0

Стрелци: Шпорер 60, Хотич 82.

Стадион: "Бонифика" у Копру

Гледалаца: 2.500

Судија: Фабио Версимо (Португал)

СЛОВЕНИЈА (4-4-2): Сорчан - Стојановић, Станковић, Ејуп, Сме - Штулац (од 66 Хотич), Капун, Бајић, Црнигој - Зајц (од 78. Кастревец), Шпорар (од 87. Бајде).

СРБИЈА (4-2-3-1): Чупић - Гајић, Јовановић, Бабић, Антонов - Здјелар (од 75. Ожеговић), Грујић - Плавшић (од 62. Пантовић), Милинковић Савић, Чаврић (од 62. Јовић) - Шапоњић.