ЖУРКА НА КЛУПИ ЗА КАЖЊЕНЕ: Ајмо, људи, још мало ка средини! (ВИДЕО)

16.11.2015. 14:10
Klupa za kažnjene igrače Nešvil Predatorsa u meču protiv Vinipeg Džetsa
Клупа за кажњене играче Нешвил Предаторса у мечу против Винипег Џетса / Извор: Фото: Youtube Printscreen/SPORTSNETCANADA

Наизглед сасвим уобичајен дуел у НХЛ сусрету Нешвила и Винипега одвео је у општу гужву на леду, а затим и у "пеналти боксу".

НХЛ сусрет Нешвил Предаторса и Винипег Џетса био је лишен резултатске неизвесности већ после прве трећине у којој је домаћин стигао до огромних 4:0. Ипак, није изостала забава и за гостујуће навијаче, а она је стигла почетком последњег периода када је једна наизглед сасвим уобичајена сцена одвела у општу гужву и сукоб у којем је учествовало готово свих 12 хокејаша који су се нашли на леду.

Сукоб је почео после једног досуђеног офсајда за госте, када се Марк Шајфле није зауставио већ је решио да пошто-пото гурне пак у мрежу несавладивог Пеке Ринеа, па је то учинио знатно после судијског звиждука. То је био сигнал за домаћина да уђе у најпре вербални, а потом и физички сукоб са "грешником", па је врло брзо дошло до опште гужве у којој осим гостујућег голмана нико није остао невин.

Епилог - клупе за кажњене попуњене до самог краја, са по шест играча на обе стране. За гледаоце не тако често виђен призор, а забаву су добили и у наставку, јер је овај моменат био иницијална каписла за наставак нервозе, па су две екипе у последњем периоду комбиновано забележиле укупно 104 минута казне.

- Само играјте игру. Морате се оставити тих додатних потеза после звиждука. Они су очигледно покушали да казнама пребаце ток меча на своју страну, надајући се да један гол може да доведе до новог – сматра дефанзивац домаћих Сет Џоунс.

То се ипак није догодило, Предаторси су славили убедљив тријумф и Канађане отпратили из Тенесија са седам голова у мрежи, док је Пека Рине забележио други "шат-аут" (меч без примљеног гола) у сезони.