ЗВЕЗДА БЕЗ ФЕЊЕРА У ЗАДРУ: Рударски посао чека кошаркаше црвено-белих

27.09.2015. 17:52
Košarkaši Crvene zvezde
Кошаркаши Црвене звезде / Извор: МН Press

Победом над Задром (68:57) изабраници Дејана Радоњића завршише турнир у Далмацији

Кошаркаши Црвене звезде на дуг пут кући иду с малим осмехом на лицу пошто у Задру, на јаком турниру, нису покупили фењер. Звезда је у разигравању за пето место била боља од домаћина 68:57 (21:13, 20:10, 4:20, 23:14), али ће тренер Дејан Радоњић, вероватно до Београда размишљати о тиму, акцијама и ономе што је видео у три последња меча.

После пораза од Дарушафаке и Фенербахчеа, а по приказаном у првих 20. минута дуела против Задра чинило се да је јавности представљен модел игре црвено-белих, али и тим који би и ове сезоне могао да буде први фаворит за освајање или одбрану три "локална" трофеја. Петорка Мекел, Лазић, Томпсон, Митровић и Скорцанитис могла би да буде и стартна у новој сезони. Ова петорка је лако, брзо и ефикасно решавала све проблеме које су играчи Анте Назора стављали пред њих.

Предност је расла из минута у минут, а иако без шута за три (1/8 за три) Звезда је у 18. минуту имала 37:16! Имала, а онда је уследио велики пад. Пад који је Задар, преко Пашалића (10 поена) и Краљевића искористио и потпуно се вратио у игру. Домаћи су трећу деоницу добили 20:4! Ипак, квалитет је на страни Звезде и сада, на припремама. Квалитет и мало чвршћа одбрана затворили су прилазе кошу, приморавајући Задране на лоше шутеве.

У нападу је погођено неколико тројки, одрађено пар контри и резултат је, за Звезду, поново био у "лепом" плусу. Коначно, црвено-бели су славили 68:57, али је јасно да је рударски посао испред њих. Митровић је са 17 поена (три тројке) био најефикаснији. Софо је додао 16, док је Настић стао на десет, које је дао у првом полувремену. Ваља споменути да је играо и Рајан Томпсон, па се сада чека још само Мајк Цирбес, док се верује да повреда скочног зглоба Марка Тејића није проблематична.