СУПЕРЛИГА: Ништа од Звездине титуле, Чукарички на само минус 6! (ВИДЕО+ФОТО)

27.04.2016. 17:09 20:26
Andrija Pavlović posle prvog gola
Андрија Павловић после првог гола / Извор: МН Press

Први пораз лидера у шампионату.

Црвена звезда је пропустила прву меч лопту за шампионску титулу! Заправо, Чукарички је унео какву-такву дозу драме у трци за круну, пошто је нанео први пораз лидеру у Суперлиги и то у 33. рунди резултатом 2:1 (1:0)! Црвено-бели сада имају шест бодова и утакмицу више од „брђана“, који су после Партизана добили и Црвену звезду у гостима после само четири дана.

ШОК НА "МАРАКАНИ": Чукарички води, да ли је ГОЛ или АУТОГОЛ (ВИДЕО)

ПАВЛОВИЋ СИГУРАН СА ПЕНАЛА: Чука води 2:0 на "Маракани" (ВИДЕО)

Црвено-бели се нису снашли пред празним трибинама. Без помоћи навијача тим Миодрага Божовића поново није личио на онај тим који је јесенас харао теренима широм Србије. После Партизана који је у последњим секундама извукао бод на „Рајку Митићу“, Чукарички је са нашег највећег стадиона однео цео плен.

КАТАИ ВРАТИО НАДУ: Звезда смањила против Чуке (ВИДЕО)

Andrija Pavlović
Андрија Павловић / Извор: МН Press

Јунак тријумфа гостију био је Андрија Павловић. Центарфор тима са Бановог брда постигао је оба гола и био нерешива енигма за дефанзивце црвено-белих. Ако је Павловић први пик црвено-белих за позицију центарфора у прелазном року, какос е спекулише по медијима, онда је Звезда бацила око на правог нападача. Павловић плени појавом, брзином, спретношћу, фудбалским реакцијама и нема сумње да је играч о којем ће се још дуго причати у српксом фудбалу.

КАО МЕСИ: Феноменалан солопродор Катаија, али лопта је после његовог шута погодила СТАТИВУ (ВИДЕО)

А, Звезда? Успавана на ловорикама велике предности, екипа Миодрага Божовића целог пролећа отаљава посао и то лоше. Лидер је додуше имао неколико добрих шанси преко Александра Катаија, али је Чукарички потпуно заслужено стигао дос едме узастопне победе у првенству.

НИКАД НЕЋЕШ БИТИ САМА: Звезда ИПАК има подршку и против ЧУКЕ! (ФОТО)

До краја сезоне је четири кола, плеј-оф Суперлиге има какву-таку драж када је шампионска трка у питању. Чукарички је на минус шест, Зведа има меч мање и бригу више. Крајње је време да на "Маракани" ставе прст на чело и запитају се куда води оваква препотентност...

Празна "Маракана", а на стадиону ТРАНСПАРЕНТ са јасном поруком!

Црвена звезда - Чукарички 1:2 (0:1)

Стадион: Рајко Митић.

Играно без присуства публике.

Стрелци: Катаи у 71. за Црвену звезду - Павловић у 31 и 54. за Чукарички.

Судија: Милан Илић (Ћуприја).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Цветковић (од 48. Петковић), М. Стојановић, Луковић, Ибањез, Доналд, Ле Талек, Грујић (од 72. Срнић), Ристић (од 64. Плавшић), Катаи, Орландић.

Чукарички: Стевановић, Стојковић, Ђурић, Остојић, Живковић, Машовић, Реган (од 46. Матић), Јанковић (од 67. Пјасентин), С. Јовановић, Кнежевић (од 69. Мандић), Павловић.

ПОЈАЧАЊА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Звезда силно жели ова 4 играча!

У наставку вести прочитајте како је је меч на стадиону "Рајко Митић" текао из минута у минут.

Због инцидената у 151. вечитом дербију Звезда дочекује градског ривала без присуства навијача.

КРАЈ

88. минут - Пречка! И ко би други, Катаи са 16 метара!

87. минут - Павловић је постигао још један гол, али на непрописан начин, па је поништен.

85. минут - Опасна контра гостију, Јовановић је оштро шутирао, а Кахриман "чекићем" избацио лопту у корнер.

82. минут - И опет Катаи и опет Стевановић.

80. минут - После билијара у казненом простору тима са Бановог брда лопта је дошла до Катаија. Стрелац јединог гола за Звезду је лоше шутирао. Лак плен за Стевановића.

71. минут, 1:2- Катаи! Ле Талек је главом погодио мрежу где се спајају пречка и статива, а на одбијену лопту је натрчао Катаи главом, који је коначно погодио празну мрежу, пошто је Стевановић био на трави после ударца Француза.

68. минут - Станиша Мандић је ушао уместо одличног Филипа Кнежевића. Два минута раније Лукас Пјасентин је заменио Јанковића.

64. минут - Друга измена у Звезди. Срђан Плавшић уместо Михаила Ристића.

60. минут - Нападач Чукаричког Андрија Павловић је на овој утакмици доказао због чега је велика жеља Црвене звезде. Имао је још једну шансу, али је овога пута зицер "послао" преко гола.

54. минут - Пенал за Чукарички! Доналд је непотребно начинио прекршај, Павловић је дуплирао вођство гостију лепим ударцем у горњи угао Кахримана, 0:2.

53. минут - Чукарички се повукао, а онда је севнула контра првог пратиоца лидера. Павловић је са пет метара шутирао, а Кахриман му је ушао у шут!

51. минут - Звезда је стегла обруч око казненог простора гостију. Нови ударац Катаија, Стевановић је избацио лопту у корнер.

49. минут - Трећи покушај Катаија, шутирао је са око 20 метара поред гола.

48. минут - Марко Петковић је заменио Милоша Цветковића.

Друго полувреме

ОВДЕ погледајте гол Чукаричког.

40. минут - Нова шанса за Катаија. Доналд је дубинским пасом спојио са голом Катаија, али је његов лоб ударац завршио поред Стевановићеве десне стативе.

31. минут - Чукарички води са 1:0! Андрија Павловић је био највиши у скоку после скраћеног корнера, лопта је закачила дамијена Ле Талека и завршила у мрежи Кахримана.

ОВДЕ погледајте како навијачи Звезде ван стадиона бодре свој клуб.

Navijači Zvezde gledaju meč sa Čukaričkim
Навијачи Звезде гледају меч са Чукаричким / Извор: Србија Данас

15. минут - Луис Ибањез је покушао из слободног ударца, голман Стевановић је успео да одбије лопту крајњим напором.

13. минут - Каква мајсторија Александра Каатија: Крило Звезде два пута је заломило дефанзивце Чукаричког у стилу Лионела Месија, али је после успешних дриблинга погодио стативу. Мајсторију Катаија погледајте на ОВОМ линку.

10. минут - Кикс Луковића на 16 метара, покушао је Андрија Павловић, али је његов покушај био млак.

Утакмица почиње минутом ћутања у част убијеног навијача Црвене звезде Александра Јаћимовића.