ОД МАГНИФИЦА ДО UNDERWORLD-A: ЈОШ ЈЕДНА НОЋ ЗА ПАМЋЕЊЕ НА АРСЕНАЛ ФЕСТУ
Друго фестивалско вече 16. Арсенал Феста још једном је потврдило да Крагујевац ових дана живи у ритму музике.
Хиљаде посетилаца уживале су у разноврсном програму на три фестивалске бине, где су се током вечери смењивали поп, рок, метал, алтернативни и електронски звуци, стварајући јединствену атмосферу по којој је Арсенал Фест годинама препознатљив.
Програм на Маин Стаге-у отворио је словеначки шоумен Магнифицо, који је својим препознатљивим спојем балканског мелоса, попа и хумора од првих тактова освојио публику и припремио је за наставак вечери.
Након њега уследио је наступ немачких thrash метал ветерана Деструцтион, који су показали да Арсенал Фест и даље окупља једну од највернијих метал публика у региону. Вече је потом настављено концертом групе Артан Лили, која је својим препознатљивим алтернативним изразом, модерним звуком и низом добро познатих песама још једном показала зашто важи за један од најзначајнијих бендова домаће сцене.
Кулминација вечери уследила је наступом британског електронског двојца Underworld, једног од најзначајнијих имена светске електронске музике. Током више од деведесет минута публика је уживала у импресивном аудио-визуелном перформансу, врхунској продукцији и хипнотичком споју електронског звука и светлосних ефеката, због чега ће њихов концерт без сумње остати упамћен као један од врхунаца овогодишњег Арсенал Феста.
Истовремено, Гарден Стаге понудио је публици разноврстан програм који је спојио младе ауторе, регионалне рок ветеране и извођаче различитих музичких сензибилитета. Вече су отворили чланови састава О.К.О.Т., овогодишњи представници Бунт Рок Фестивала, након којих је наступила млада Елена Васова, добитница награде Фондације Милан Младеновић, чији су упечатљив вокал и емотивна интерпретација оставили снажан утисак на публику.
Програм су наставили Мучин и легендарни Обојени програм, који је још једном потврдио статус једног од најутицајнијих алтернативних бендова региона. Потом су на бину изашли Лион’[с Law, представници савремене европске стреет пунк сцене, а атмосферу су додатно подигли хрватски Детоур и Марко Луис, који је својим препознатљивим спојем соула, попа, џеза и балканске музичке традиције, уз врхунску музичку виртуозност, затворио програм на Гарден Стаге-у.
Ни Explosive DJ Стаге, ове године смештен у дворишту Топ Пивнице, није заостајао за главним фестивалским програмом. Публику су током вечери расплесали Срећко Дивић, Oysha, Лутон и Пепе, док је велико финале припало светски познатом немачком Ђ-у и продуценту Тому Novy-u, који је својим енергичним сетом затворио друго фестивалско вече у знаку електронске музике.
Арсенал Фест улази у своју завршницу, а организатори за вечерас најављују још једно вече врхунског програма. На Маин Стаге-у публику очекују Парадисе Лост, Горан Баре & Мајке, С.А.Р.С. док ће на Гарден Стаге-у наступити Силенте, Oxajo, Бабе, Репетитор и други извођачи. Програм на Explosive DJ Стаге-у предводиће легендарни Тимо Mass.
Улазнице за завршни дан Арсенал Феста и даље су доступне путем платформе Tickets.rs, као и на благајни фестивала. Капије фестивалског простора отварају се вечерас у 19 часова.
Више информација доступно је на сајту www.arsenalfest.rs.