ЛЕДЕНИ ДЕРБИ: Партизан СЕДМИЦОМ савладао вечитог ривала (ФОТО)

11.11.2016. 21:32
Dimitrije Filipovic
Димитрије Филиповиц / Извор: МН Press

Сјајан меч у „Пиониру“

Хокејаши Партизана савладали су Црвену звезду резултатом 7:5 (1:2, 2:1, 4:2), у првом мечу сезоне 2016/17. играном вечерас у леденој дворани "Пионир.

Hokejaši Partizana u Slohokej ligi 2012. godine
Хокејаши Партизана у Слохокеј лиги 2012. године / Извор: МН Press

„Вечити ривали“ одиграли су изузетно квалитетну утакмицу, у сличном стилу у којем су завршили плеј-оф прошле сезоне. Око 400 гледалаца у нашој највећој дворани имало је прилику да види чак 12 погодака и три велика преокрета, а на крају је победу однео актуелни шампион државе. Млади тим Црвене звезде имао је предност од 2:0 и 5:3, али је искуснији „црно-бели“ састав у последњих једанаест минута успео да преокрене резултат, а најзаслужнији за тријумф „гостију“ на овом мечу био је млади Лазар Новаковић који је у последња три минута утакмице са два везана гола нерешен резултат (5:5) претворио у тријумф Партизана.

Два гола за „црно-беле“ постигао је и Павле Огризовић, док су по један погодак и асистенцију уписали Срђан Ристић и Драган Комазец, а један гол забележио је Лав Митић. У Црвеној звезди одличну партију пружио је руски интернационалац Александр Зубрицки са два гола и једном асистенцијом, по један гол и уписано додавање остварили су Белорус Евгени Леонов и Марко Прокић, док се у стрелце уписао и Џорџ Таракан.