КРАЂА У КАЛИЊИНГРАДУ: Србија повела па стала, Швајцарска на крилима судије стигла до победе (ВИДЕО+ФОТО)

22.06.2018. 20:05
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: МН Press

Меч другог кола Е групе.

Репрезентација Србије је несрећно поражена од Швајцарске 1:2 у мечу другог кола Е групе у Калињинграду и тако свела шансе за пласман у нокаут фазу у домен теорије. Орлови сад могу у осмину финала само ако у последњем колу победе Бразил. Изабраници Младена Крстајића су одлично почели, имали шансе да дуплирају предност, али су Швајцарци преокренули. Остаје утисак и да су Орлови оштећени за пенал после прекршаја над Александром Митровићем.

СВЕ СЕ ТРЕСЕ: Погледајте кортео навијача Србије пре меча са Швајцарском (ВИДЕО)

НИ ПОБЕДА ПРОТИВ НИГЕРИЈЕ ИМ НИЈЕ ГАРАНТ: Меси и Аргентина могу даље само у ОВОМ СЛУЧАЈУ

БЕЗОБРАЗНА ПРОВОКАЦИЈА: Погледајте како је Шаћири дошао на меч са Србијом (ФОТО)

ЛЕГЕНДА ОСТАЛА БЕЗ ТЕКСТА: Прослављени учесник СП одушевљен Нолетовим НЕВЕРОВАТНИМ потезом! (ВИДЕО)

СРБИЈА - ШВАЈЦАРСКА 1:2

СТРЕЛАЦ: Митровић у 5. за Србију, а Џака у 52. и Шаћири у 90 1. минуту за Швајцарску. СТАДИОН: У Калињинграду. ГЛЕДАЛАЦА: 30.000. СУДИЈА: Феликс Брих (Немачка). ЖУТИ КАРТОНИ: Милинковић-Савић, Миливојевић, Матић, Митровић (Србија).

СРБИЈА: Стојковић, Ивановић, Миленковић, Тошић, Коларов, Матић, Миливојевић, Тадић (од 65. Љајић), Милинковић-Савић, Костић, Митровић.

ШВАЈЦАРСКА: Зомер, Лихтштајнер, Шер, Аканжи, Родригез, Џака, Бехрами, Цубер (од 90 2. Дрмић), Џемаили (од 72. Емболо), Шаћири, Сеферовић (од 46. Гаврановић).

А ГДЕ ВАМ ЈЕ ВАР? Србија ПОКРАДЕНА као нико на Мондијалу! (ВИДЕО)

ТАБЕЛУ Е ГРУПЕ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

ВАРНИЦЕ ПРШТЕ НА СВЕ СТРАНЕ: Шведски НОВИНАР ударио на НЕМЦЕ, опасна ПРОВОКАЦИЈА! (ФОТО)

МОЋАН ПЛАН СРБА У КАЛИЊИНГРАДУ: Шаћирија и Бехрамија чека НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАЂЕЊЕ чим буду крочили на терен

ТОК УТАКМИЦЕ

КРАЈ!

90 1. - ГОЛ! Џердан Шаћири постиже гол после контранапада.

88. минут - жути картон за Митровића.

86. минут - Родригез покушава са 30 метара, из слободног ударца, али лопта се од живог зида одбија у корнер.

84. минут - Стојковић спасава гол, али је пре ударца Швајцарца био очигледан офсајд, међутим арбитри се нису огласили.

83. минут - Шаћири пребацује гол ударцем са више од 25 метара.

82. минут - умало аутогол Бранислава Ивановића.

81. минут - Немања Радоњић дебитује на СП, мења Луку Миливојевића.

72. минут - Емболо мења Џемаилија.

68. минут - нови напад Орлова, али центаршут по земљи Александра Коларова није на другој стативи стигао Митровић.

66. минут - Судија Феликс Брих свира контрафаул иако су двојица Швајцараца држала Александра Митровића.

65. минут - прва измена у Србији, Адем Љајић мења Филипа Костића.

58. минут - ПРЕЧКА! Шаћири погађа оквир гола.

52. минут - ГОЛ! Стрелац је Гранит Џака, погодио је са више од 20 метара, натрчао на одбијену лопту и послао је у мрежу. Џака је постао тек трећи репрезентативац Швајцарске у историји који је био стрелац на два везана СП.

52. минут - Митровић после корнера шутира главом изнад пречке

51. минут - лепа акција Србије, али на крају само корнер за Орлове.

46. минут - прва промена на утакмици, код Швајцараца, уместо Сеферовића ушао је Гаврановић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 1. - жути картон и за Немању Матића.

45. минут - Нова прилика за Орлове, али Тадић после повратне лопте Митровића са око 20 метара шутира тик изнад пречке.

43. минут - одлична шанса за Србију после корнера Тадића, али ни Тошић ни Матић нису успели да захвате лопту у петерцу Швајцараца.

39. минут - нови жути картон за Орлове, немачки судија Феликс Брих је јавно опоменуо Луку Миливојевића.

ДА СЕ СМРЗНЕШ: Крстајић плакао као киша у Калињинграду, а разлог није гол Митровића (ВИДЕО ФОТО)

37. минут - Покушај Душана Тадића са око 20 метара, али је лопта ишла право у голмана Јана Зомера.

33. минут - први жути картон на утакмици, за Сергеја Милинковића-Савића.

30. минут - ЧУДЕСНА ОДБРАНА ВЛАДИМИРА СТОЈКОВИЋА! Голман Орлова феноменалном реакцијом спречио сигуран гол Швајцараца, одбранио ударац Џемаилија са осам метара.

28. минут - Лука Миливојевић због повреде затражио помоћ лекара, али наставља утакмицу.

ГРМЕО ЈЕ КАЛИЊИНГРАД! Погледајте како су Срби певали Боже правде! (ВИДЕО)

19. минут - покушај Александра Митровића маказицама.

16. минут - Ударац са више од 20 метара Сергеја Милинковића-Савића, али је лопта пролетела поред гола.

14. минут - поново ударац главом Митровића, али са више од десет метара, па је лопта отишла преко гола.

10. минут - велика шанса за Швајцарску, али непрецизан ударац Џемаилија са десетак метара.

О КОМ ПОШТЕЊУ ВИ ПРИЧАТЕ: Није ЗАБОРАВИО Марадонин гол, та РУКА га БОЛИ још УВЕК (ФОТО)

ОВО ЈЕ ПРАВИ ФАНАТИК: Преко ТАЏИКИСТАНА до РУСИЈЕ, али на који НАЧИН! (ФОТО)

5. минут - ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!!!!!!!!!! Стрелац је Александар Митровић ударцем главом после центаршута Душана Тадића.

4. минут - одлична прилика за Србију, али голман Швајцарске Јан Зомер брани ударац главом Александра Митровића.

2. минут - гужва пред голом Швајцарске после центаршута капитена Коларова из слободног ударца, али на крају ништа од свега.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.