ЧУДО У МОСКВИ! Дебитант ЗАУСТАВИО двоструког ШАМПИОНА! (ВИДЕО+ФОТО)

16.06.2018. 16:55
Leo Mesi
Лео Меси / Извор: Реутерс

Први меч Д групе одигран на Откриће Арени.

Прво велико изненађење десило се трећег дана Мондијала у Русији! Аргентина двоструки победник СП није успела на Откриће Арени у Москви да сломи отпор жилавих Исланђана, који су храбром игром успели да ишчупају реми (1:1) и освоје значајан бод у борби за пласман у наредну фазу. Меч је одлучио промашен пенал Леа Месија, чији је шут са 11 метара одбранио голман Рибара Халдорсон у 64. минуту.

Ако је за утеху Гаучосима, добили су новог рекордера, пошто је Хавијер Маскерано уписао 144 утакмицу у националном дресу и претекао досадашњег рекордера. Легендарни капитен Хавијер Занети је одиграо 143 меча и репрезентативни дрес облачио од 1994. до 1999. године.

МОСКВА ГОРИ: Вреле Аргентинке засениле и Месија, сви се окрећу за њима (ФОТО)

КРСТАЈИЋ ПРЕД КОСТАРИКУ: Спремни смо за старт, атмосфера је одлична

Исланђани су кренули отворено од старта, немајући шта да изгубе. Тако је већ у 20. секунди Гилфи Сигурдсон покушао са велике удаљености, али је лопта прохујала шест метара десно од гола.

Узвратила је Аргентина у 5. минуту. Лео Меси је добро извео слободан ударац и центрирао са леве стране, одбрану Исланђана надвисио је Николас Отаменди, његов покушај отишао је поред стативе.

Велики зицер пропустили су Гаучоси само три минута касније. После Месијевог центаршута, Таљафико је са ивице шеснаестерца захватио лопту главом, која је прошла тик поред доње конструкције гола.

Уследио је одговор Исланда, после неопрезног враћа лопте Таљафика ка Кабаљеру, Сигурдсон је искористио његову непажњу и истрчао контру, али је био недоречен у завршници.

ПОБИЋЕМО ОРЛОВЕ! Албански огранак Исламске државе спрема напад на утакмици Србија - Швајцарска

Одбрана рибара попустила је у 20. минуту. Одлично се снашао Агуеро, после шута Маркуса Роха није успео да га изблокира Сигурдсон и нападач Манчестер ситија је успео да донесе вођство Гаучосима.

Само неколико тренутака касније и Кабаљеро је био савладан. Дуго је трајала акција дебитанта на Светском првенству, лопта се одбијала од одбрану Аргентинаца, да би је на крају захватио Алфред Финбогасон и постигао први гол за своју репрезентацију на Мондијалу – 1:1.

Гаучоси су нон-стоп диктирали ритам, имали лопту више у поседу, а најближи поготку били су у 42. минуту. Био је то пенал као суза за Аргентину, лопту је у шеснаестерцу после центаршута закачио Рагнар Сигурдсон, али је судија Марчињак остао при одлуци да не досуди најстрожу казну, оштетивши Гаучосе.

Лако је могло да се деси да Исланд оде на паузу са предношћу. Гифли Сигурдсон је у шеснаестерцу промешао одбрану ривала, опалио по земљи, али се сјајном интервенцијом истакао Кабаљеро и сачувао свој тим.

У наставку меча, спорна ситуација виђена је и у шеснаестерцу Аргентинце. Било је играња руком у казненом простору, али у односу на недосуђени пенал Гаучосима, ово ни изблиза није изгледало на спорни детаљ.

Ипак у 64. минуту Пољак Марчињак је показао на белу тачку у корист Гаучоса, после неопрезног старта Магнусона. Одговорност је преузео капитен Лео Меси и полувисоком лоптом дозволио Халдорсону да одбрани његов ударац и постане јунак Исланда.

Неколико тренутака касније покушао је Меси поново из слободног ударца, који је завршио високо изнад пречке. Поново је Аргентина оштећена у 77. минуту за недосуђен пенал, Павона је у казненом простору ударио по нози Саеварсон, међутим, Симон Марчињак је само одмахнуо руком и - погрешио.

Поново је Меси био у центру пажње, у 82. минуту послао је пројектил са 18 метара по земљи, али је протутњао милиметарски поред десне стативе Халдорсоновог гола.

До краја меча, Исланђани су се храбро бранили и успели да направе прву сензацију на Светском првенству у Русији.

АРГЕНТИНА - ИСЛАНД 1:1 (1:1)

СТРЕЛЦИ: Агуеро у 19. - Финбогасон у 23. минуту.

СТАДИОН: Откриће Арена у Москви.

КАПАЦИТЕТ: 44.190.

СУДИЈА: Симон Марчињак (Пољска)

АРГЕНТИНА (4-2-3-1): Кабаљеро - Салвио, Отаменди, Рохо, Таљафико - Биља (54. Банега), Маскерано - Меза (84. Игуаин), Меси, Ди Марија (75. Павон) - Агуеро.

ИСЛАНД (4-4-1-1): Халдорсон - Саеварсон, Арнасон, Р. Сигурдсон, Магнусон - Гудмундсон (61. Шрам), Гунарсон (76. Скуласон), Халфредсон, Бјарнасон - Г. Сигурдрсон - Финбогасон.

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.