ВОЛЕЈ МЕРТЕНСА БИО САМО УВОД: Панама се држала, а онда је уследило ђаволско друго полувреме (ФОТО)

18.06.2018. 18:53
Romelu Lukaku
Ромелу Лукаку / Извор: Реутерс

Утакмица је одиграна у Сочију.

Фудбалери Белгије победили су Панаму у утакмици групе Г на Светском првенству у Русији резултатом 3:0, а голове су дали Дрис Мертенс у уводним минутима другог полувремена и нешто касније Ромелу Лукаку (два). Европска селекција је на овај начин потврдила улогу фаворита, а противника је "сломила" тек у других 45 минута. До тада, селекција из Централне Америке показала се као солидан противник. У другом мечу, ове групе, нешто касније играће Енглеска и Тунис.

ВЕЋ СУ СЕ УПЛАШИЛИ: Швајцарци ОТКРИЛИ одакле им прети највећа ОПАСНОСТ против Србије! (ФОТО)

БРАЗИЛСКИ НАВИЈАЧИ НЕ ПРАШТАЈУ: Бехрами добио претње смрћу (ФОТО)

У првих 45 минута Панамци су се (успешно) бранили, што им је очигледно била и намера. Ипак, треба да се каже да су имали и покушаје из контри, мада су они били ретки. Али у 47. минуту, Мертенс је маестрално "ухватио" волеј и погодио мрежу противника.

После примљеног гола, Панамци су кренули отвореније, а озбиљна прилика је виђена у 54. минуту. Мајкл Муриљо је био испред Тибоа Куртое, али је голман Белгије одлично скратио угао. Неколико минута касније ушли су и Габријел Торес и Исмаел Дијаз, у 63. минуту. Међутим, то није дало резултата. Већ у 69. минуту Ромелу Лукаку се бацио и главом савладао Хаимеја Пенеда.

У 75. минуту, Лукаку је поново био стрелац, чиме је само потврдио доминацију Црвених ђавола на терену у Сочију. Асистент је био Еден Азар, мада је Кевин де Брујне (био асистент код другог гола) започео напад. У појединим тренуцима, и Панама је колико-толико стварала проблеме. У 86. минуту је Куртоа био присебан и правовремено интервснисао. Само два минута касније, Фидел Ескобар је извео слободан ударац са 20-ак метара, али је Куртоа поново ухватио лопту, без већих проблема. У самој завршници Панамци су покушали и да искористе истрчавање Куртое, који је ипак био пажљив и зауставио покушај из велике даљине. Мада, гол не би био признат јер је раније прекинута игра.

Резултате и табелу групе Г погледајте ОВДЕ

БЕЛГИЈА - ПАНАМА 3:0

СТРЕЛЦИ: Мертенс 47, Лукаку 69, 75.

СТАДИОН: "Фишт стадион" (Сочи)

СУДИЈА: Џени Сиказве (Замбија)

БЕЛГИЈА: Куртоа, Алдервејрелд, Бојата, Вертонген, Меније, Де Брујне, Витсел (од 90. Чадли), Караско (од 74. Дембеле), Мертенс (од 83. Т. Азар), Лукаку, Е. Азар.

ПАНАМА: Пенедо, Муриљо, Р. Торес, Ескобар, Дејвис, Гомез, Барсенас (од 63. Торес), Купер, Годој, Родригез (од 63. Дијаз), Перез (од 74. Техада).

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.