МОСКВА ВОЛИ ДРАМУ: Енглези као Руси, после пенала у четвртфиналу (ФОТО)

03.07.2018. 21:56

Меч се играо у главном граду Русије.

Репрезентације Енглеске пласирала се у четврфинале Свертског првенства у Русији пошто је савладала Колумбију после бољег извођења пенала са 4:3 (1:1, 0:0). Могао је Горди Албион до победе и у регуларном делу до тријумфа и пласмана у четвртфинале пошто је Кејн у 57. минуту довео Енглеску у вођство из пенала, да би Мина у 90 2 минуту донео изједначење Колумбији и продужетке. У продужецима није било промене резутлата па су уследили пенали. Оспина је одбранио Хендерсону у трећој серији, али је већ у наредној Урибе погодио пречку, па је Трипије донео изједначење. Пикфорд је израстао у јунака меча када је одбранио пенал Карлосу Баки, да би Дајер донео Енглеској први пласман у четвртфинале Светског првенства после извођења пенала у историји.

--------------------
СП Русија 2018: Цео костур првенства погледајте ОВДЕ
ОСМИНА ФИНАЛА: Све резултате и статистику погледајте ОВДЕ
ЧЕТВРТФИНАЛЕ: Парове и распоред утакмица погледајте ОВДЕ
СВЕ ВЕСТИ са Мондијала у Русији погледајте ОВДЕ

10. пенал: Дајер погађа, 4:3. ЕНГЛЕСКА ПОБЕЂУЈЕ И ОДЛАЗИ У ЧЕТВРТФИНАЛЕ!

9. пенал: Пикфорд брани пенал Баки, 3:3.

8. пенал: Трипије враћа егал, 3:3.

7. пенал: Урибе погађа пречку, 3:2.

6. пенал: Оспина брани пенал Хендерсону, остаје 3:2.

5. пенал: Мјуриел, 3:2 за Колумбију.

4. пенал: Рашфорд је изједначио 2:2.

3. пенал: Квадрадо погађа за 2:1.

2. пенал: Узвраћа Кејн, 1:1.

1. пенал: Флакао сигуран, 1:0 за Колумбију.

ПЕНАЛИ

КРАЈ

118. минут - Роуз је из слободног ударца убацио лопту у петерац Колумбије, али Оспина боксује лопту у аут.

115. минут - Корнер за Енглесу и веома добра шанса, али је Дајер шутирао преко гола. У Колумбији излази Аријас, а улази Запата.

113. минут - Измена у Енглеској. Изашао је Вокер, ушао Рашфорд.

112. минут - Роуз је ушао у казнени простор и шутирао са леве стране, али лопта је прошла поред стативе.

106. минут - Офсајд. Варди је био најближи голману Колумбије.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

КРАЈ ПРВОГ ПРОДУЖЕТКА

104. минут - И Фалкао је покушао главом са 11 метара, али је такође као и Сначез пар минута раније шутирао поред гола.

102. минут - Санчез је покушао главом после корнера, али је шутирао поред гола.

101. минут - Главом је покушао Бака да савлада Пикфорда, али је лопта завршила у корнеру.

99. минут - И даље нема прилика у првом продужетку.

95. минут - Агресивнија Колумбија у уводним минутима првог продужетка, али без праве прилике.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

КРАЈ! ПРОДУЖЕЦИ!

90 2. минут - Колумбија је изједначила. Одличан шут Урибеа у корнер избија Пикфорд, а после ударца са стране Мина главом доноси Колумбији изједначење.

89. минут - Изашао Стерлинг, у игру је ушао Џејми Варди.

88. минут - Ушао Муријел, изашао Кинтеро у Колумбији.

86. минут - Главом је покушао Фалкао, али је шутирао преко гола.

84. минут - Још један покушај Енглеза. Мегвејров ударац завршава преко гола.

81. минут - Најбољу прилику за Колумбију не користи Квадрадо који из одличне позиције шутира преко гола.

80. минут - Прва измена код Енглеза. Изашао је Али, упшао Дајер.

79. минут - Друга измена у Колумбији, изашао је Карлос Санчез, а уместо њега је у игру ушао Матеус Урибе.

78. минут - Притисак Колумбије, али без праве шансе.

73. минут - Шутирао је Мекгвајер главом мало преко гола.

67. минту - После буре око пенала мало се смирила ситуација на терену.

63. минут - Деле Али шутира из одличне прилике преко гола после убачене лопте у казнени простор.

61. минут - Прва измена у Колумбији. Излази Солис, а у игру улози Карлос Бака.

57. минут - Енглеска води. Коначно је изведен пенал после дуже расправе са судијом, а Кејн је био прецизан са беле тачке.

54. минут - Пенал за Енлгеску. Судија је показао на белу тачку због фаула Санчеза над Кејном.

49. минут - Миран почетак другог полувремена, нема прилика за гол.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут - Лингард је натрчао на одбијену лопту, али је шутирао високо преко гола.

45 1. минут - Први ударац Колумбије у оквир гола, али покушај Кинтера Пикфорд одбранио.

45. минут - Кејн је опробао свој шут са двадесетак метара, али је његов ударац завршио поред гола.

42. минут - После фаула над Кејном, Трипије је из слободног ударца шутирао поред гола.

33. минут - Кинтеро је са двадесетак метара шутирао, али је упутио веома лош ударац па Пикфорд није морао да интервенише.

30. минут - Део игре у којем се углавном играло између два шеснаестерца.

23. минут - Први покушај Колумбијаца. Квадрадо је покушао из даљине да савлада Пикфорда, али је његов шут блокиран да бих одмах покушао и Мохика, али је шутирао високо преко гола.

16. минут - Озбиљно прете Енглези. Трипије је центрирао са десне стране, Хари Кејн је на другој стативи покушао главом да постигне гол, али је његов покушај завршио преко гола.

13. минут - Покушао је Стерлинг да са 16 метара савлада Оспину, али је његов ударац изблокиран.

12. минут - После покушаја Јанга нема више узбуђења. Енглези имају теренску иницијативу, али без конкретних шанси.

5. минут - Прво узбуђење на мечу. Ешли Јанг пробао је да изненади голмана Колумбије Оспину директним ударцем искоса после играња руком Јерија Мине, али чувар мреже Кафетероса није дозволио зиненађење.